Přijímačky na střední školy jsou strašákem nejen pro studenty, ale i jejich rodiče. Statistiky ale jasně mluví ve prospěch úspěšných uchazečů.

Přijímačky z matematiky, češtiny a obecných znalostí jsou pro většinu studentů naprosto klíčové pro přijetí na střední školu. Jaká je ale jejich úspěšnost. Možná se tomu budete divit, ale na přijímačky každoročně zvládne většina přihlášených studentů.

Přijímačky zvládne většina uchazečů

Učitelé někdy zbytečně tlačí na pilu. Svým žákům se snaží vtlouct do hlavy, že pokud nezvládnou přijímačky, nic z nich nebude. To nejenže není pravda, ale také to zbytečně studenty vystavuje stresu. Přijímačky matematika, z češtiny a obecných znalostí se tedy pro řadu studentů stávají spíše strašákem, než rutinním testem. Statistiky ale naznačují, že se opravdu není čeho bát.

V loňském roce totiž podali studenti 219 přihlášek na střední školy a téměř 68 procent z nich bylo následně úspěšně přijato. To znamená, že je vysoká pravděpodobnost, že se přes toto síto nakonec dostanete i vy. Rozhodně ale neusínejte na vavřínech. Spoléhat totiž na přijetí ve druhém nebo třetím kole se totiž rozhodně nevyplácí.

Jak se připravit na přijímačky?

Na přijímací zkoušky se tedy náležitě připravte. Pomohou vám v tom speciální učebnice, které každoročně v aktualizovaném vydání vydává celá řada prodejců. Vyberte si některou z nich, studujte, procvičujte a vyplňujte testy v učebnicích. Pokud si budete chtít vyzkoušet, jak by to mohlo u samotných přijímaček vypadat, vyzkoušejte přijímačky nanečisto online.

Přijímačky nanečisto se svou strukturou podobají opravdovým testům, na které během přijímaček narazíte. Pokud se vám tedy podaří jejich nástrahy pokořit a úspěšně projít, měli byste být dobře připraveni i na samotné zkoušky. Rozhodně se ale nenechte odradit ani v případě, že by vám výsledek příliš nevyšel. Dále studujte a procvičujte a uvidíte, že se to nakonec podepíše i pod váš výsledek testu.