V prvním čtvrtletí letošního roku enormně stoupl zájem o hypotéky, což poukazuje na jediné: Češi se bojí o své peníze a snaží se je ochránit před inflací i znehodnocením. Jsou ale investiční nemovitosti vhodným způsobem?

V podstatě ano, protože jejich hodnota stále roste a nejinak tomu bude do budoucna. Investice do nich má však mnoho háčků a existuje i lepší možnost – investiční zlato.

1. Nemusíte si brát hypotéku

Kdo má našetřené miliony, aby mohl pořídit byt či dům bez hypotéky? Málokdo. Na zlato ji přitom nepotřebujete, koupíte si ho pouze takové množství, na nějž vystačí vaše úspory. Zlaté mince a slitky se dají pořídit již od pár tisíc korun, nemusíte tedy být milionáři. Do zlata může investovat každý.

2. Neplatíte DPH

Kupujete-li investiční zlato, nedáváte žádné peníze navíc. Dostanete přesné množství zlata, za nějž jste si zaplatili, protože neplatíte DPH. Investiční zlato je od DPH osvobozeno. Ale pozor, platí to výhradně pro investiční zlato, tedy mince a slitky, nikoliv pro jiné formy zlata.

3. Kdykoliv ho snadno směníte za peníze

Stejně snadno jako nakoupíte ho i prodáte. Nemusíte na nic čekat, dávat žádné inzeráty, jako v případě nemovitosti, a čekat na zájemce. Stačí se vydat do prodejny, kde jste zlato koupili, tam ho od vás s nejvyšší pravděpodobností zase vykoupí. A když ne, máte spoustu dalších možností. Se zlatem se obchoduje po celém světě.

4. Jeho zhodnocení je jisté

Hodnota zlata se zvyšuje spolu se zvyšujícími se cenami zboží a služeb. Hodnota nemovitosti také roste, jenže nemáte jistotu, že ji snadno prodáte, nebo dokonce pronajmete. Plánujete z nájmu platit splátky? A co když nenajdete nájemce?

Zlato opravdu stojí za vyzkoušení, mělo by tvořit část portfolia každého investora, malého i velkého. Zamiřte rovnou do e-shopu www.zlate-mince.cz a vyberte si, zda koupíte slitky, nebo mince.