Dětem za pár dní konečně začínají letní prázdniny. Pokud přemýšlíte, jak odměnit ratolesti za ukázkové vysvědčení, zapomeňte na dárky v podobně mobilních telefonů, tabletů a herních konzolí. Spíše naplánujte nezapomenutelný výlet. Jestliže máte okolí prozkoumané křížem krážem, sedněte do automobilu a vyrazte do vzdálenějšího města, jako je například Kamenice nad Lipou.

Právě v Kamenici nad Lipou stojí zábavní park Fábula s mnoha zajímavými atrakcemi, na nichž si spoustu zábavy užijí všechny věkové kategorie. Dobrodružství tedy zažijí jak dvouletá dítka, tak i šedesátiletí dědečkové.

Otvírací doba

Jestliže vás od rodinného centra dělí několik desítek či stovek kilometrů, zřejmě vás nejprve bude zajímat otevírací doba. Během letních prázdnin, tedy v červenci a srpnu, je otevřeno denně. Provozovatel nevyžaduje žádnou rezervaci, a tak můžete do parku vyrazit kdykoliv. Brány budovy se otevírají v 10:00 hodin a zavírají v 18:00, ovšem vstupenky se prodávají nejpozději do 17:00.

Zábavní park Fábula připravil i zajímavé slevy na vstupné, například rodiny o dvou dospělých a dvou dětech zaplatí pouze 560 korun. Pokud plánujete vyrazit do rodinného areálu skupina dvaceti a více osob, dostanete slevu ve výši 20 %. Po nejmenších ratolestech, tedy do 2 let, není vstupné vyžadováno. Jinak dospělý zaplatí 180 Kč a děti od 2 do 15 let o 35 Kč méně.

Obrovskou výhodou je, že za pozoruhodnými atrakcemi můžete vyrazit za jakéhokoliv počasí, protože částečně je areál zastřešen.

Atrakce

Zřejmě vás nejvíce zajímají atrakce, které zábavní park nabízí. Podíváme se jak na novinky letošní sezóny, tak i na zážitky a nevšední aktivity.

Zábavní park Fábula se neustále snaží zlepšovat prostory, přičemž v letošním roce pro návštěvníky připravil svět panenek, interaktivní výstavu a fenomén Igráček. V rámci výstavy panenek děti odpovídají na otázky týkající se oblíbených českých filmových pádech a rodiče se pokochají pohledem na retro panenky. Interaktivní výstava zase zahrnuje kvízy a různé informace o hračkách a historii fenomenálního Igráčka.

Zážitky

Jednou z možností, kterou zábavní park Fábula nabízí, jsou zážitky. Snad žádný dobrodruh nepohrdne putováním za pokladem či únikovou hrou. Představte si, že jste s dětmi uvězněni v žaláři, z něhož se musíte řešením hádanek dostat. Pro celou rodinu jsou připravena i divadelní představení, módní přehlídky a podobně.

IQ park

Mozkovým buňkám dá zabrat IQ park s přírodním bludištěm, královstvím hlavolamů a tajemným šifrováním. Zkuste s dětmi rozluštit různé hlavolamy, pohrajte si se skládačkami a vyluštěte obří osmisměrku. Třeba se nakonec ukáže, že vaše dítka jsou šikovnější než vy.

Volnočasové aktivity

Zejména malí kluci si rádi hrají na hrdiny s pistolí v ruce, kteří zachraňují spanilé princezny. Ovšem většinou mají plastovou pistoli, která nic nedělá. V zábavním parku Fábula si však mohou vystřelit z kuše do terče. Samozřejmě šípy jsou bez ostří.

Dále nechybí obří společenské hry, tvořivé dílny, venkovní dětské hřiště a půjčovna kostýmů. Zahrajte si se svou dcerou na princezny v opravdu princeznovských šatech.

Pro milovníky zvířat je připraven Fábulův zvěřinec. Vstoupíte do miniaturní ZOO s mnoha zvířátky – od pávů přes králíčky a kozičky až po křepelky a morčátka.

Občerstvení

Brouzdání po zábavním parku docela vyčerpá. Jestliže potřebujete doplnit energii nějakou sladkostí anebo jídlem, nabízí se Hostinec u Loupežníka a Pohádková cukrárna.

V areálu si na své přijde opravdu každý. Pokud stále přemýšlíte, kde si užít zábavu se vším všudy, zábavní park Fábula je ideálním místem. Stačí sbalit pouze pár věcí a vyrazit. Cesta je sice daleká, ale máte se na co těšit.