prakticke-tipy-na-plesovou-modu

Blíží se plesová sezóna a vy chcete zazářit? Je to zcela přirozené, každá žena chce být ve svých plesových šatech krásná. Vybrat ty pravé už je ale trochu oříšek, zvláště pokud chcete navštívit více než jen jednu akci.

Muži jsou na tom lépe, tmavý oblek či smoking si mohou na sebe vzít, kolikrát chtějí. Nikdo nebude řešit, že zase mají na sobě stejný oděv. Ženy to mají komplikovanější. Jsou od přírody více marnivé a chtějí být stále nové, krásné a neokoukané. Plesové večerní šaty patří mezi dražší součásti dámského šatníku. Ovšem ve správném obchodě či online butiku můžete najít krásné šaty, které vás nezruinují.

S klasikou se dají dělat kouzla

V jednoduchosti je krása a nejvíce to platí u večerních šatů. Do kterých šatů chcete investovat vy? Do hladkých, pastelových či metalických? Jestliže si vyberete pestrobarevné šaty s výraznou výšivkou, které jsou velmi výrazné, zaručeně oslníte okolí, ale rychle se okoukají. Oproti tomu jednoduchý a klasický střih v jednobarevném provedení dokáže nádherně vyzdvihnout ženské křivky, příliš ho neovlivňují módní trendy a kdykoliv ho můžete doplnit výraznými šperky, rukavicemi nebo zajímavým účesem.

Malá nebo velká večerní?

Podle etikety je to jasné a na plesy, gala představení a velké slavnostní události se může nosit jen a pouze velká večerní róba. Dlouhé šaty bez rukávů a s výstřihem. K tomu lodičky a psaníčko by měla mít doma každá žena, která holduje takovýmto akcím. Chybět by neměly ani šperky a rukavice. Na plesy rozhodně nepatří mini šaty. Pokud máte výstavní nohy a chcete je ukázat, stačí zvolit dlouhé šaty s dobře umístěným rozparkem.

Na akce typu recepce, koktejly nebo večeře si můžete vzít i tzv. malé večerní, což jsou koktejlové šaty různých délek a barev, s rukávy nebo bez nich. Do společnosti nikdy nemůžete vyrazit bez punčoch. Nehodí se nadměrně vysoké boty. Rukavice nejsou povinné, ale mohou být velmi slušivé. Vezměte si jednobarevné hedvábné nebo sametové. Na večerní akci patří výraznější make-up a zajímavý účes. Nezapomeňte, že každá žena může být krásná.