Založení Pottermore

Pottermore byl založen 31. července 2011, avšak registrovat a podílet se na tvorbě světa Pottermore mělo jen několik šťastlivců, kteří během období od 31. července – 6. srpna odpověděli správně na všech sedm otázek a byli vybráni v závěrečném slosování. Beta testování pottermore.com bylo spuštěno na konci tohoto období tedy 6. srpna a skončilo 14. května, kdy byl spuštěn pottermore.com pro veřejnost. Avšak nadále pokračuje a mělo by být ukončeno až v průběhu roku 2012.

Funkce Pottermore

Pottermore dnes pro registrované uživatele nabízí nekončící výlety do knih i filmů o Harrym Potterovi, e-shop, který momentálně nabízí pouze kompletní ságu + audio verzi, ale do budoucna by se měl rozrůst i o různé relikvie pro fanoušky Pottermore. Dále pottermore.com nabízí pracování ve skupinách v rámci seznamu přátel a možnost komentování vlastního postupu nejen skrz Pottermore, ale i pomocí facebook nebo twitter profilu.

Reklama na pottermore.com

Pottermore uvedla v polovině roku 2011 reklamním videem J.K.Rowlingová, díky němuž zavládla ve světě fantasy vysloveně bouře nadšení a očekávání. V budoucnu Rowlingová nevylučuje pokračování v příspěvcích pomocí videí na youtube. V plánu také jsou různé veřejné debaty se samotnou autorkou i v rámci skupin na pottermore.com. V zásadě tak pokračuje v nastoleném kultu Harry Pottera, který neskončil pouze uveřejněním druhého pokračování posledního dílu Harry Potter a relikvie smrti.

Pokračování Pottermore

Pottermore má navázat na úspěšné knižní rozšíření základního děje ságy o Harry Potterovi, Bajky Barda Beedleho a Famfrpál v průběhu věků, které byly přijaty s nadšením mezi skalními fanoušky. Pottermore.com by v tomto ohledu chtěl jednoznačně navázat na tyto úspěchy a nepřímo pokračovat ve vyprávění o magickém světě čar a kouzel. Každý fanoušek Harry Pottera by si tedy pottermore.com neměl nechat ujít a okamžitě se registrovat.