crash-test-1620591_1920

Ne, že bychom vás chtěli urážet, ale pod tímhle známým názvem se skrývá pojištění, které by měl mít uzavřené každý, kdo není neomylný. Což zahrnuje celých 100% dospělé populace.

Toto pojištění využijete jak v práci tak i v soukromém životě, protože, buďme upřímní, neomylný není nikdo a každého v životě potkají situace, kdy bude velice rád, že má pojištění odpovědnosti uzavřené a nemusí škody, které nechtěje způsobil, hradit z vlastní kapsy.

Manka

Noční můra všech prodavaček, směnárníků i pokladních. Pokud ve své práci pracujete s finanční hotovostí, je pro vás pojištění odpovědnosti nutnost, kterou často vyžadují i zaměstnavatelé. Pak se nikdo případných manek bát nemusí, postará se o ně vaše pojištění a to až do výše škody několik miliónů korun. 

Bouračky

Nemusíte být zrovna špatný řidič, stačí mít jen jeden špatný den a během mžiku můžete na silnici způsobit škody za statisíce. K tomu postačí jedna toulavá kočka se sebevražednými sklony a díky svému dobrému srdci obdržíte pořádně mastný účet za škody, které jste způsobili, když jste strhli volant.
Pro většinu lidí je to likvidační částka, kterou splácí po zbytek života, ale pokud máte pojištění odpovědnosti, o škody se postará pojištění a vy si můžete vesele jezdit dál.

Rozbité věci

Znáte to. Kolegyně má nový a příšerně drahý iPhone. Celá kancelář jej obdivuje, telefon koluje z ruky do ruky, a když se dostane až k vám, tak bum! Telefon je na odpis a vy musíte naštvané kolegyni, co nejrychleji koupit nový. To je citelný zásah do vašeho rozpočtu, pokud vůbec tuto částku na účtu máte a nebudete si muset potřebný obnos rychle půjčit.
Když ale máte sjednanou pojistku, převezme odpovědnost za škody vaše pojištění a vše vyřeší. Na vás zbude už jen omluvit se kolegyni a možná jí na usmířenou k novému telefonu přikoupit nějakou dobrou bonboniéru.