agenda-2292353_1920

Už vás současné zaměstnání nebaví, nevyhovujete si se šéfem, nebo prostě jen cítíte, že je čas se posunout dál? Na nic nečekejte, protože právě nyní je situace na pracovním trhu velmi příznivá. Volných míst je dostatek a firmy mají problém sehnat kvalifikované pracovníky. Tak si najděte novou práci, sepište výpověď a začněte jinde. Nejlépe v tomto pořadí.

Volných míst je sice mnoho, ale výpověď je dobré podávat až ve chvíli, kdy víte, že na vás někde čeká jiné zaměstnání. Nepodávejte ji v afektu, rozhodnutí si dobře rozmyslete. Začněte prostě pátrat po nové práci, a jakmile ji budete mít, provedete domluvu se současným zaměstnavatelem.

Zabodujte životopisem

Vytipujte si pár pracovních nabídek, které by se vám líbily, a pošlete do těchto firem svůj strukturovaný životopis. Uvědomte si, že to je první a jediný způsob, jakým budete mít šanci zaujmout. Jestliže se v životopise popíšete nezajímavě, vaše žádost skončí tak jako desítky jiných. V opačném případě si vás pozvou na pohovor a třeba vysněné místo nakonec získáte. Věnujte tedy sepisování svých dovedností a zkušeností dostatek času, prohlédněte si vzor životopisu a zkuste vytvořit dílo, které se bude už na první pohled lišit od těch ostatních.

Dohodněte výpověď

Jestliže podáte výpověď sami, nemáte nárok na odstupné. Zaměstnavatel vám poskytne půlden volna týdně na obíhání pohovorů, hledání nové práce a podobné záležitosti, ovšem bude se jednat o volno neplacené. Ze zákona také začne běžet dvouměsíční výpovědní lhůta, která se počítá od prvního dne následujícího měsíce. Máte-li benevolentního zaměstnavatele, třeba se s vámi dohodne a umožní vám odejít i dříve. Jinak musíte ty dva měsíce setrvat ve stávajícím zaměstnaní. Myslete na to, až se budete domlouvat na nástupu do nové práce.

Sepsat výpověď není složité. Na internetu si lze zdarma stáhnout vzor výpovědi, kam jen doplníte své osobní údaje a další informace. Takže se nevymlouvejte a začněte jednat.