Není divu, že většina dětí v dnešní době vidí hrdiny především v Pirátech z Karibiku, Mimoních nebo Else z Ledového království. Vždyť různé firmy nám neustále předkládají školní pomůcky, oblečení a hračky s motivy z těchto zahraničních pohádek. Není to ale škoda? Neměli byste ve svých dětech pěstovat i lásku k českým pohádkovým hrdinům?

Především večerníčkové pohádky mají nejmenším co nabídnout. Možná si ze svého dětství ještě vybavujete Bolka a Lolka, Makovou panenku a motýla Emanuela, vílu Amálku nebo maxipsa Fíka a jeho Áju. A právě poslední jmenované duo se v posledních měsících dostává do popředí zájmu. Svým dětem můžete pořídit elektroniku s Fíkem či povedené tričko.

001949

Retro trička z Geekshirts

Zavzpomínat na večerníčkové pohádky z mládí si můžete díky e-shopu www.geekshirts.cz. Ten prodává oblečení, samolepky, polštářky a plakáty s různými vtipnými hláškami či s filmovými i pohádkovými hrdiny. Máte také pár retro kolekcí s českými postavičkami, jako jsou Bob a Bobek, Pat a Mat i právě maxipes Fík.

V současné době jsou k dispozici tři varianty s pohádkou Maxipes Fík. Na jedné je Fík s Ájou, na druhé si pejsek veze v kočárku super extra velký dort a na třetí se zběsile řítí z kopce. Do budoucna se sortiment rozšíří a Fík se objeví i na mikinách, plakátech a hrnečkách.

Oblečení pro celou rodinu

Večerníček Maxipes Fík spatřil světlo světa v roce 1975 a od té doby Fík prostřednictvím hlasu herce Josefa Dvořáka uspává další a další generace dětí. Mnohdy ho s dětmi sledují i dospělí, a tak není žádná ostuda obléknout si tričko s Fíkem. Navíc pokud obléknete celou rodinu, ušetříte. Zakoupíte-li na Geekshirts dvě, tři nebo pět triček, dostanete vždy další trička zdarma. Nemusíte se ale omezovat pouze na pohádky. Dětem lze pořídit tričko s Fíkem a Ájou, pro sebe si koupíte například triko s vtipnou hláškou.

Podlicenci poskytla Česká televize.