pracovna

Kvalitní pracovní židle vám pomáhá snadno a ve zdravém stylu zvládat to dlouhodobé uvěznění těla za pracovním stolem u počítače. Většina lidí, kteří pracují v kanceláři, stráví na své pracovní židli opravdu dlouhé hodiny, často bez zdravotní přestávky. Pro tělo je to velmi zatěžující a také devastující. Pokud nejste schopni ovlivnit vaši dobu sezení na pracovní židli během dne, měli byste si alespoň vybrat svou pracovní židli tak, aby vašemu tělu co nejvíce ulevila od bolesti zad i kyčlí. Kvalitní pracovní židle vám zabezpečí zdravé sezení.

konf-zidle2

Ergonomie pracovních židlí

Pro zcela zdravé sezení je nutný zejména ergonomický tvar pracovní židle zajišťující vhodnou podporu páteře a respektující přirozené zakřivení obratlů. Židle má být dostatečně polstrovaná, potažená vysoce kvalitním a prodyšným vhodným materiálem a vybavená kvalitní konstrukcí. Zdravé sezení a kancelářské židle k počítači podpoří i váš pracovní výkon. Budete se lépe soustředit a odvádět dobře odvedenou práci. Správné a zdraví vyhovující pracovní kancelářské židle na akci umožňují i dynamické sezení.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dynamické sezení u kvalitní pracovní židle

Dynamické sezení je takové, při kterém máte možnost během dne měnit polohu těla. Pak při vaší práci za pracovním stolem můžete sedět pokaždé jinak, aniž byste židli museli pokaždé jinak nastavovat či složitě přesunovat. Jediným pohybem pak snadno můžete změnit sklon sedáku i opěráku do polohy, který vám právě v tom okamžiku vyhovuje. Bude jen na vás, abyste toto dynamické sezení hojně využívali. Myslete na své tělo se změnou poloh jako na lék, který vám pomůže předcházet bolestem páteře i kyčlí. Pracovní židle k počítači sama k pohybům nabádá a při každém sebemenším pohybu má tendenci mírně změnit vaše těžiště. Tím ulevuje nejen bolavým zádům, nohám i žilám, kterým svou změnou polohy umožní bezproblémový průtok krve i lymfy.

Sezení na pracovní židli optimální pro tělo

Pokud jsou kancelářské židle k počítači k sezení optimální pro vaše tělo, budete pak pozitivně naladěni a budete mít i mnohem více energie. Vzroste i vaše produktivita práce. Při nesprávné volbě kancelářské židle k počítači podvědomě věnujete spoustu času vynaložení snahy na nalezení správné polohy těla při sezení. To se pak projevuje na pracovním výkonu i náladě. Sezení na nevyhovující pracovní židli s jednostranným zatížením je pro některé svaly bolestivé a vede až k projevům chronickým.