Stal se váš čtyřnohý mazlíček opravdovým členem rodiny a vy byste udělali cokoliv, aby s vámi zůstal co nejdéle? Projevujte mu lásku a dávejte mu správné krmivo. To je pro spokojený a dlouhý psí život nejdůležitější.

dog-2410873_1920

Mnoho majitelů psů ovšem váhá, jaké krmivo je nejlepší. Měli by koupit značku, o níž se neustále mluví v televizi, nebo raději sáhnout po pytli granulí od méně známého výrobce?

Doporučit konkrétní krmivo pro psy není možné, protože každému mazlíčkovi vyhovuje něco trochu jiného.

Záleží na velikosti pejska a jeho stylu života

Velká plemena psů sní daleko větší množství krmiva než malý voříšek a vyznačují se rozdílnými potřebami. Malí pejsci mají rychlý metabolismus a zpravidla rádi běhají, proto potřebují získat ze stravy více energie. Vzhledem k velmi jemné kostře a čelistem jsou pro ně vhodné spíš menší granule.

Svou roli hrají i běžné denní aktivity vašeho mazlíčka. Jestli spíš polehává, nebude potřebovat tolik energie, jako kdyby běhal celé odpoledne po zahradě. A jelikož je aktivita závislá i na věku (starší psi už se zdržují spíše doma), dá se vybírat krmivo i dle stáří. Štěňata nebo březí feny potřebují více minerálních látek a vitamínů, je tedy dobré pořídit granule určené přímo pro ně.

Musíte číst etikety a ne poslouchat reklamy

Jistě byste sami mohli jmenovat aspoň jednu značku psího krmiva, na niž jste v poslední době viděli reklamu. Nenechte se ale marketingovými aktivitami vůbec ovlivnit, protože vám neprozradí téměř nic o kvalitě. Raději si čtěte etikety, hledejte podíl masa, obilnin, bílkovin. Vyrábí se i krmiva Essential Foods tvořená ze 70 % masem, rybami a vejci, zbytek tvoří ovoce, lesní plody, semena, byliny a zelenina. K osvědčeným patří také americká krmiva pro psy Taste of the Wild, v nichž nenajdete vůbec žádné obiloviny.

Že jste o těchto výrobcích ještě nikdy neslyšeli? Nebojte se značek, jež neznáte. Kolikrát vyrábí kvalitnější produkty než ty, o nichž slýcháte obden. Pravidlo to ale také není. Musíte číst složení.