16585160_702867186570632_5333895236085088256_n

Profesionální kanadský řečník Brian Tracy se spojil se spisovatelkou a psychoterapeutkou Christinou Stein a společně dali dohromady unikátní knihu Najděte svůj bod rovnováhy, která vám pomůže vyjasnit si priority, zjednodušit život a dosáhnout toho, po čem vlastně toužíte. Nevěříte? Začněte číst.

Autoři knihu Najděte svůj bod rovnováhy – Jak si vyjasnit priority, zjednodušit si život a získat víc napsali, aby poukázali na to, že spousta lidí v dnešní době cítí nerovnováhu ve svém životě. Někteří odborníci vidí problém v příliš mnoha aktivitách. Každý chce dělat všechno a nic pořádně. Autoři knihy ovšem poukazují spíš na to, že lidé se věnují špatným věcem. Právě proto lidem radí, aby trávili více času důležitými činnostmi a vykašlali se na všechno, co je nenaplňuje. Každý by měl večer uléhat do postele vyčerpaný a s pocitem hrdosti, kolik toho dnes zvládl.

najdete-svuj-bod-rovnovahy-350x350

Méně je někdy více

V knize se řeší několik témat, jako jsou například opatrnost, stanovení cílů a úspěšné plánování. Autoři přímo radí, jak posoudit vlastní situaci a postavit se ke svému životu. Pomocí jimi kladených otázek poznáte sami sebe, pochopíte, co je pro vás opravdu důležité, a možná vám pomohou dosáhnout obratu. U čtení se nejednou zastavíte, zamyslíte a to je dobře.

Hlavní myšlenkou knihy je naučit čtenáře, že je lepší dělat méně věcí, ale naplno je prožívat a užívat si je. V takovém případě se budete méně stresovat a žít ve větší pohodě. Naučíte se smysluplně využívat svůj čas, získáte více volna a také další energie do života.

Kdo by si měl knihu přečíst?

Kniha Najděte svůj bod rovnováhy je určená všem, kteří touží po změně, chtějí žít lepší život, myslí si, že mají na víc. Nabije vás pozitivní energií a určitě se jedná o publikaci, k níž se po čase vrátíte. Dá se číst několikrát dokola a pořád v ní objevíte něco nového. Při každém čtení vás navíc zase překvapí dávkou pozitivních myšlenek.