Povlak na polštář ORCHIDEJ 40x40 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Povlak na polštář ORCHIDEJ 40×40 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Polštáře pomáhají příjemně a komfortně spát a starají se i o estetickou stránku bytu. Jejich výběr přitom není tak úplně banální. Kromě samotného polštářku vybíráme i vhodné povlaky, které musí splňovat určité parametry. Jak na to a na co si dát pozor? To vám poradíme v tomto článku.

Zaměřte se na praktické vlastnosti polštáře

Výběr konkrétního kousku závisí především na tom, jak budete polštář využívat. Klíčové jsou rozměry, kdy máte na výběr z větších, ale i malých polštářků ideálních jako dekorace. Samozřejmě záleží i na tom, z čeho jsou polštáře vyrobeny. Velmi oblíbené jsou polštáře z dutého vlákna, kdy tento materiál nabízí skvělou vzdušnost, lehkost a příjemné spaní. Výhodou je, že se uvnitř těchto polštářů nedrží roztoči, takže se jedná o ideální volbu pro alergiky a citlivé osoby.

Povlak na polštář DESIGN - šedá 40x40 cm, foto: RodinneBaleni.cz
Povlak na polštář DESIGN – šedá 40×40 cm, foto: RodinneBaleni.cz

Materiál a správná velikost povlaku

Vybrali jsme rozměry i vnitřní materiál polštáře. Teď zbývá vyřešit otázku, do čeho ho oblékneme. Každý polštář si zaslouží odpovídající povlak, kdy roli budou hrát rozměry. Na malé dekorativní varianty se hodí povlak na polštářek 40×40. Druhým bodem je výběr vhodného materiálu. Estetický a na dotek velmi příjemný je mikroflanel, což je speciální úprava polyesterového vlákna. Vyniká svou trvanlivostí a lesklým efektem. Další možností jsou bavlněné povlaky na polštáře, které jsou šetrné k pokožce, jemné na dotek, dokážou absorbovat vlhkost a jsou příjemně prodyšné. Bavlněný povlak je ideální pro polštáře určené na spaní, ale pěkný potisk najde své místo i mezi dekoracemi.

Jaké vzory jsou teď v kurzu?

Mezi oblíbenými vzory se na vrcholu stále drží květinové abstraktní motivy. Stále více oblíbené jsou jednoduché jednobarevné polštářky například s mikroflanelovým povlakem, které vypadají velmi stylově. Dětem udělají radost veselé motivy postaviček a povlečení s potiskem zvířátek.