montovane-haly-vlamax-03

Montované haly se staví v Česku i v zahraničí. Jedna stojí například v Afghánistánu, kde ji čeští vojáci využívají jako hangár na opravu vrtulníků. Postavila jim ji společnost POLAK CZ, která patří k nejznámějším dodavatelům textilních hal u nás a má bohaté zkušenosti se stavbou sportovišť, skladů i jízdáren. Možnosti využití jsou totiž skutečně obrovské.

Je mnoho důvodů, proč si lidé raději než zděné stavby nechávají stavět ty montované – haly jsou levné, postavené během několika týdnů a prakticky se o ně nemusíte starat. A kdyby se vám náhodou zachtělo, kdykoliv se dají rozložit a přemístit nebo naopak rozšířit.

Jedná se o konstrukci potaženou odolným opláštěním

Základem každé montované haly je konstrukce z ocelových trubek. Zákazník si vždy zvolí požadovaný tvar, délka je přizpůsobená rozměrům. Rámy jsou pospojovány podélnými ztužidly, přičemž všechny spoje jsou snadno demontovatelné. Barvy trubek jsou pochopitelně volitelné.

Na konstrukci se pak připevní opláštění, které je odolnější, než si lidé obvykle myslí. Jedná se o pětivrstvou lakovanou PVC tkaninu odolávající UV záření, vysokým teplotám i teplotním změnám. Textilie má nízkou savost, voda po ní stéká dolů a skvrny se nevpíjí. Díky unikátnímu chemickému složení má navíc samočisticí vlastnosti. Obavy o výdrž a bezpečnost textilních hal jsou tedy zcela zbytečné. Opláštění je samozřejmě dimenzované i na sněhové podmínky v ČR.

Přizpůsobit lze k mnoha účelům

Třeba i jízdárna pro koně může být montovaná – hala pak poslouží jako rekreační jezdecký areál či místo pro konání závodů. Lze ji totiž vybavit tribunami pro diváky, lambrínami, odvětráváním atd. Podobně skvěle slouží haly jako sportovní centra, zemědělské budovy nebo hangáry. Vynachválit si je nemohou i známé firmy jako ČEZ a.s., Integry Automotive, Vlamax Bystřice nebo Thimm Service. Všechny tyto společnosti patří ke spokojeným zákazníkům POLAK CZ.