Vybíráte koberec pro svůj obývák, ložnici nebo kancelář? Co takhle jí dopřát luxus v podobě koberce orientálního? Samozřejmě originálního!

Nenechte se zmást. Orientální nemusí být apriori klasický perský koberec. Tedy koberec s tradičním perským vzorem. Byť ani ten by nebyl špatnou volbou. Originální perský koberec se v místnosti skutečně vyjímá jako šperk. Respektive tomu tak může být.

Proč tradiční peršan?

Je ručně vázán z těch nejkvalitnějších přírodních materiálů (bavlna, vlna a hedvábí) a barven výhradně přírodními barvivy, která hned tak nevyblednou. Naopak. Originální perský koberec vám z hlediska intenzity barev několik dlouhých let zůstane jako nový. A víte také, že s postupujícím časem se zvyšuje i jeho hodnota? V arabských rodinách se tradiční perské koberce dědí z generace na generaci. Jako šperky.

Nebo byste raději koberec moderní?

Do kategorie orientálních koberců však patří i koberce moderní. Ty pro představu najdete například na adrese https://e-shop.buchara.cz/moderni_koberce. To je odkaz na e-shop buchara.cz, která se na prodej orientálních koberců specializuje. Tradičních, tedy výše zmíněných peršanů i velmi moderních. Stále ručně vázaných z prvotřídních přírodních materiálů a barviv, jen s moderními většinou abstraktními vzory. Ty jsou ideální především do moderních interiérů a kanceláří.

Jaký koberec zvolit?

Do dětských pokojů a ložnic v každém případě doporučujeme íránské Gabbehy s vysokým vlasem a jednoduchými motivy včetně těch dětských. Vysokou kvalitou však vynikají i afghánské Chubi koberce vyrobené z vlny karakulských ovcí, pro níž je typický nádherný lesk. Za ten koberec vděčí vysokém množství lanolinu, který jej navíc činí odolným proti nečistotám. Originalita však nechybí ani koženým a nepálským kobercům.

Kompletní nabídku moderních orientálních koberců najdete na odkazu moderní koberce- eshop – buchara. Jsme si jisti, že si najdete svého favorita. My ho už máme!