Kvalitní hračky pro děti
Kvalitní hračky pro děti

Dumáte nad tím, co nadělíte dětem pod stromeček? Hračky, které něco vydrží a s nimiž si mohou hrát i dospělí? Na co si dát pozor při výběru hraček a kde nakupovat? Vytřete svým dětem zrak a kupte jim perfektní zmenšeninu opravdového hasičského vozu s hadicí, která stříká, anebo stavebnici, s níž si budou hrát ještě na vysoké škole.

Jak vybírat hračky?

Při výběru hraček byste se neměli zaměřovat jen na jejich životnost, dejte si pozor na nebezpečné hračky, ty mohou vaše dítě stát i život. Nejprve se zabývejte bezpečností hračky, až potom zkoumejte kvalitu materiálů a provedení. Když vás dítě zatáhne do hračkářství a nutí vás koupit mu nebezpečnou hračku, nabídněte mu bezpečnější variantu, jenž nemusí být ani o moc dražší. Čím a jak může dítěti ublížit nebezpečná hračka? Nevhodné hračky mohou obsahovat karcinogenní látky a jiné jedy. Myslete na to, že malé děti rády strkají různé věci do pusy. Můžou snadno spolknout drobné části, udusit se jimi nebo si važně poleptat sliznice, pokud spolknou baterku z hračky s nechráněným krytem. Volte proto vždy raději ověřenou evropskou nebo českou značku a nakupujte jen hračky vhodné pro konkrétní věkovou skupinu.

Přepravník na koně Bruder
Přepravník na koně Bruder

Hračky pro děti i dospělé

Nikoho nepřekvapí, že malí i velcí kluci mají rádi modely autíček. Na trhu jich je spousta, ale jen málo výrobců zakládá svoji výrobu modelů na předloze skutečných vozů a vyrábí je z bezpečných a kvalitních materiálů. Špičkovou kvalitou a bezpečností se vyznačují například precizní hračky Bruder, což jsou do detailů propracované modely různých vozů konstruovaných zpravidla v měřítku 1:16. Vyhrají si s nimi kluci i tatínci. Univerzální využití pak mají stavebnice Geomag, které podporují kreativitu dětí i dospělých. Tato magnetická stavebnice je vhodná pro kluky i pro holky všech věkových skupin. Klasická verze se skládá z magnetických tyček, poniklovaných kuliček a výplní, z nichž můžete vytvořit libovolné tvary, obrazce, objekty a modely. Pro menší děti od 10 měsíců věku je bezpečnější verze v podobě zvířátek s magnety uvnitř. Geomag stavebnice je také vhodnou pomůckou do školy. Matematické úlohy, fyziku a chemii zvládnou děti líp, když budou mít vždy po ruce 3D pomocníka v podobě krychle nebo složité molekuly, navíc vlastnoručně vyrobené. Překvapte své děti užitečnou a bezpečnou hračkou!