Když jsme si na konci prosince loňského roku připíjeli na zdraví a dávali si novoroční předsevzetí, málokdo asi tušil, co vše nás čeká. Po téměř dvou letech protkaných pandemií koronaviru, zákazy, nařízeními, omezováním atd. jsme doufali, že se opět nadechneme a rok plný dvojek přinese něco pozitivního. Opak se však stal realitou a když započala válka na Ukrajině, asi každému okamžitě došlo, že situace se ještě zhorší. A opravdu se tak stalo. Inflace dosahuje neskutečného čísla, o kterém jsme ještě před pár měsíci vlastně nebyli schopni ani uvažovat a nyní je realitou. Vše se nese v duchu zdražování a nedostatku. Ti, kteří ještě mají volné finanční prostředky, se snaží najít způsob, jak je nenechat ztrácet na hodnotě. Snad jediným rozumným způsobem, který slibuje poměrně dobré zhodnocení, jsou dluhopisy. Investice do nich vám totiž umožní poměrně rychle zhodnotit své úspory až o 10 %.

Investujte do cenných papírů

Nemusíte mít naspořené statisíce, ani nižší částky rozhodně není vhodné nechat jen tak ležet na běžných účtech a už vůbec ne doma v trezoru – tím je před vysokou inflací neochráníte, spíše naopak. Je proto načase začít investovat a nechat peníze, aby vydělávaly. Jestliže už máte s investičním trhem nějaké zkušenosti, pak víte, že jsou investice buď rizikové, které nabízejí vysoké procento zhodnocení, nebo bezpečné s nižším výnosem, ale bez rizika ztráty vlastních úspor. Mezi ty druhé patří například dluhopisy, které jsou obzvláště nyní velice oblíbené. Fungují totiž na principu půjčky, kdy dlužník, potažmo firma, vydá emisi dluhopisů a takto získané finanční prostředky použije na svůj rozvoj. Věřiteli na oplátku vyplatí předem stanovené úroky a po uplynutí doby splatnosti vrátí celou půjčenou sumu. Prověřeným a osvědčeným emitentem může být například společnost Uniprospe.eu, která působí v oblasti odpadového hospodářství a nabízí své dluhopisy v nominální hodnotě 30 000 Kč s pevně danou roční úrokovou sazbou 9,5 % a splatností k 31.12.2022. Tato krátká doba dělá z dluhopisu velice zajímavou příležitost, protože za jeden rok činí zisk na jednom dluhopise 2 850 Kč.

Neusněte na vavřínech

I když jsou slibované zisky při investicích do dluhopisů lákavé, je třeba udělat maximum pro minimalizaci rizika jakékoliv ztráty a vybírat si takové firmy, které buď znáte, nebo jsou stabilní. Musíte si vždy důkladně prověřit eminenta, seznámit se s jeho historií, podnikatelským záměrem i majetkovými poměry. Nepodceňujte ani recenze a hleďte na celý obraz firmy. U investice s Uniprospe.eu máte jistotu, že investujete do firmy, která je ověřená a má před sebou zdárnou budoucnost díky svému zaměření, které bude stále žádanější. Zvolíte-li však jinou firmu než Uniprospe.eu, jednejte maximálně opatrně!