woman-506120_1280-1

Víte, co si ženy přejí? Vydali jsme se na průzkum a oslovili 1 400 žen nad 20, 30 a 40 let, abychom se jich zeptali, jaká jsou jejich nejtajnější přání, pokud se týká milostných schůzek a sexu. Stačí, když budete pečlivě naslouchat.

Zeptejte se skupiny žen, co hledají u muže, a vzduchem začnou létat módní slova. Sebedůvěra. Nezávislost. Humor. Laskavost. Vzhled. Jako bychom my ženy hledaly všechny jednoho jediného muže. (Ztraceně sexy a pohodového chlapa.)

Je tu ale jeden háček: pořadí priorit měníme podle toho, kam jsme se v životě dostaly.

„To, co žena hledá u partnera, se mění s jejím věkem,“ říká dr. Helen Fisher, profesorka antropologie na Rutgers University a odbornice na vztahy, která vydala svoji nejnovější knihu pod názvem Proč on? Proč ona?

Takže pokud chcete mít slušnou šanci na úspěch, musíte přijít na to, čeho si cení v této fázi svého života – a vědět, co můžete očekávat, pokud s ní chcete zůstat. Žena, která kdysi nejradši vlnila boky na parketu do rytmu rappování Lil’ Wayna, nakonec začne dávat přednost intimní konverzaci nad skleničkou kvalitního italského vína a talířem domácích těstovin s boloňskou omáčkou.

Takové změny se přenášejí i do ložnice. Žen, které své sexuální zvyky nemění, je velice málo. Právě naopak: exkluzivní průzkum 1 400 žen, který provedl časopis pro muže Men’s Health, zjistil, že se sexuální preference s věkem posouvají. Konkrétně (a ženy, kterých jsme se ptaly, byly velice konkrétní) dvě třetiny žen nad 30 let a téměř polovina žen nad 40 let prozradily, že se jejich sexuální chutě za posledních deset let vyvíjely. Může se jednat o změnu k dobrému.

Například žena, která dříve nechtěla být nahoře, protože se bála, jak budou vypadat její čtyřky prsa, může nakonec získat sexuální sebevědomí a vědět přesně, co chce, jak to chce a jak vás tam dovést. Zdá se, že sex s věkem získává na dobrodružnosti.

To ale neznamená, že musíte čekat. Nehledě na to, jestli je ženě, se kterou chodíte nebo žijete, nad 20, 30 nebo 40 let, tady je váš průvodce, který vás zavede k jejím nejvzrušivějším místečkům.

Ženy nad 20 let

Mládí přináší krásu, ambice a energii, ale také nezkušenost (a její protivnou sestru nejistotu). Náš průzkum ukázal, že popsat ženy ve věku objevování, kdy jim je mezi 20 a 30 lety, je stejně snadné jako odhadnout, co si na sebe vezme Lady Gaga na příští udělování cen.

17 % je připravených se milovat na první schůzce, pokud je mezi partnery vzájemná přitažlivost
1 z 5 měla sexuální styk pouze s jedním partnerem
Laskavost byla nejvýše ceněnou vlastností u dlouhodobého partnera
9 z 10 mluví při sexu sprostě
38 % mělo při posledním sexuálním styku nejméně dva orgasmy
27 % nedosáhlo při posledním sexuálním styku orgasmu
30 % říká, že by chtěly, aby jim partneři poskytli víc orálního sexu
33 % si holí rozkrok

Co chce

Julianna Guill, 23, hvězda filmu The Apparition a komedie televizního kanálu TBS Glory Daze, vysvětluje:

Konverzace

Základ je si popovídat po dlouhém dnu s přítelem. „Chci mít možnost si povídat o tom, jak žiju, co dělám, o lidech, které každý den potkávám, věcech, které se mi staly,“ říká. „A chci někoho, koho baví to všechno poslouchat a vyprávět to samé o sobě.“

Dobrodružství

„Ženy mezi 20 a 30 lety jsou nadšené ze života a všeho, co přichází,“ říká Guill. „Chceme dělat a zkoumat nové věci. Chci cestovat a potkávat jiné kultury. Chci být politicky a společensky angažovaná. Ženy po dvacítce chtějí partnery, kteří to vše s nimi budou podnikat a kteří mají i své vlastní cíle a sny.“

Soucit

Muž by měl „pečovat o druhé a mít schopnost empatie,“ říká Julianna Guill. „Bez toho by pro mě bylo hodně těžké k někomu najít vztah.“ Věnujte tomuto cíli každý měsíc několik hodin zvlášť.

Přátelství

Stabilní partner se „upřímně zajímá o to, kdo jste a kdo jsou vaši přátelé a rodina,“ říká Julianna Guill. Projevte nadšení, až vás bude chtít vzít za svými sestrami.

Profil jejího milostného života

Žena po dvacítce má tři priority, říká dr. Nina K. Thomas, psycholožka s praxí v New York City. Chce kariéru, být sama sebou a chce vztah. Existuje také reálná šance, že se vdá. Podle statistik USA se průměrná Američanka vdá ve svých 26 letech. Ať už ale loví manžela, nebo dělá kariéru (nebo obojí), očekávejte, že bude žít rušný společenský život. Když odrostou věku teenagerů, chtějí vzrušení, chodit na večírky, chtějí aktivní životní styl plný dobrodružství,“ říká dr. Robert Axel, psycholog z New York City.