crocodile-2254108_1920

České rodiny často řeší, kam se vydat s dětmi na zajímavý výlet. Ideální je, když je výlet zajímavý jak pro děti, tak pro dospělé. Tuto podmínku, a ještě mnohem více, splňuje krokodýlí ZOO v Protivíně. Návštěvníci zde mohou vidět dospělé krokodýly, gaviály, aligátory i kajmany, expozici mláďat včetně líhní nebo jedovaté hady.

Ještě nevíte, kam se vydat o víkendu na výlet? Co takhle navštívit jednu netypickou ZOO, která se nachází v Jižních Čechách? Této české krokodýlí ZOO se navíc podařilo světové prvenství v odchovu gaviálů indických mimo tropické pásmo a žije zde také světová rarita, bílá samice gaviála sundského.

Ochrana ohrožených druhů krokodýlů

Protivínská krokodýlí ZOO dlouhodobě chová ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jako v první ZOO v Evropě se jí podařil odchov krokodýlů bahenních a krokodýlů kubánských v homozygotní formě. Společně se ZOO v Kolíně nad Rýnem poprvé v Evropě odchovala krokodýly filipínské a v květnu 2017 se zde dokonce podařil světově první odchov kriticky ohroženého gaviála indického mimo tropické pásmo.

Program pro školy

Krokodýlí ZOO v Protivíně připravila také program pro školy s názvem Cesta do pravěku aneb pravěká ZOO. Expozice začíná v teráriu se vzácnými gaviály indickými, kteří jsou nejmladšími příslušníky řádu krokodýlů. V rámci expozice si pak návštěvníci mohou prohlédnout také karetku novoguinejskou (jedinou karetovitou sladkovodní želvu), pravěké kostnaté ryby, štíra nebo hlubokomořské kraby. Nechybí také největší sladkovodní želva na světě kajmanka supí.

Krokodýlí ZOO je velice zajímavým výletem pro děti i dospělé a je ideální k návštěvě i v podzimních měsících. Návštěvníci zde oceňují zejména expozici mláďat a velké oblibě se těší také největší krokodýl v ČR, krokodýl kubánský.