my-family-cz_agslunecnice_cz_nahledovy

Jste natolik pracovně vytížení, že nezvládáte starost o své děti? Nestíháte je vodit do školy, vozit na kroužky a hlídání v době jejich nemoci je prostě nepředstavitelné? Najměte si chůvu. Její příchod do rodiny razantně prospěje vám i vašim dětem. Jak ale ideální paní na hlídání najít? Je lepší pátrat na vlastní pěst přes inzerát, nebo se spolehnout na agenturu? Obě varianty mají svá pro a proti.

Chůva přes inzerát – pro a proti

Hlídání dětí dnes nabízí studentky, maminky, které mají doma své dítko a chtějí si přivydělat, i paní staršího věku. Inzerátů jsou stovky, což je první problém. Je třeba se jimi prokousat a vybrat několik, které vyhovují vašim požadavkům. Nesmíte se ale řídit jen cenou. Mnohem důležitější jsou zkušenosti. Ty ale mnohé potencionální chůvy nemohou nebo nechtějí doložit. Je třeba si uvědomit, že stojíte pokaždé na tenkém ledě. Chůva k vám není vázána pracovní smlouvou, takže se může stát, že ze dne na den přestane hlídat a vám to způsobí velké komplikace. Pokud tuto formu hledání preferujete, přečtěte si ještě tento článek. Nabízí několik tipů, jak to zvládnout, a zkušenosti ostatních.

Grandchildren and grandmother

Spojení s agenturou – je jistější?

V několika ohledech určitě ano. Agentura si jednoduše nemůže dovolit posílat do rodin nespolehlivé chůvy. Díky takovému jednání by velmi rychle zkrachovala. Každá agentura na hlídání dětí naopak musí dbát na to, aby její chůvy poskytly co největší servis. S agenturou máte jistotu, že chůva bude v požadovanou dobu k dispozici. Navíc si můžete vybrat formu hlídání. Například pražská agentura Slunečnice nabízí dlouhodobé i krátkodobé hlídání, péči o děti během nemoci, hlídání v cizím jazyce, ve večerních hodinách. Chůvy na hlídání dětí zajistí třeba jen doprovod dítěte do školky či na kroužky. Cena je v porovnání se soukromým sektorem možná o něco vyšší, ovšem uvědomte si, že vybrané chůvě svěřujete své děti.