Právě v období, kdy jsou žáci a studenti doma, je vhodná chvíle na rekonstrukce, opravy a modernizace ve školních budovách. Že ve vaší škole není co opravovat, rekonstruovat a modernizovat? A co třeba školní rozhlas, potažmo školní zvonění? Pokud budovou ještě stále zní zastaralé „crrrrr“, určitě je nejvyšší čas s tím něco dělat!

Nejen zvonění, ale i rozhlas a hodiny. Všechno lze dnes vyřešit najednou, jediným šikovným systémem ozvučení. Současné technologie nabídnou možnosti a zjednodušení, o nichž se vám ani nesnilo.

Automatické zvonění, zálohovaný čas a rozhlas

Celý systém může obsahovat například:

  • Ústřednu melodického zvonění. Ta se stará o to, aby se v daných nastavených časech spustilo zvonění, případně nějaká namluvená zpráva. Dnes je v kurzu pouštět místo klasického zvuku zvonku různé melodie.
  • Ústřednu pro synchronizaci času. Pokud ústředna umí vysílat také impulsy do minutových a podružných linek, máte vystaráno s časem. Hodiny na chodbách se pak synchronizují s touto ústřednou, automaticky se mění letní a zimní čas, všechny naprogramované údaje jsou navíc naprosto nezávislé na napájení. Bez elektřiny by dokázaly fungovat třeba týden.
  • Ústřednu pro školní rozhlas. Do rozhlasu můžete pouštět slovo nahrané na CD, nebo přímo mluvit do mikrofonu. Okamžitě, jednoduše a rychle.
  • Reproduktory. Kvalitní reproduktory s vysokou citlivostí přenesou každé slovo s výbornou citlivostí. Mohou mít pevnou, nebo regulovatelnou hlasitost.
  • Hodiny. Digitální nebo analogové podle vašeho výběru – mrkněte se třeba sem: https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/.

Systémy ozvučení pro školy se navrhují na míru

Zní to zajímavě? Zajímá vás, kolik by takové komplexní řešení stálo? Navrhuje se vždy na míru konkrétní škole, takže jednoznačnou cenu nelze říct. Sdělí vám ji přímo firmy, které se ozvučením škol zabývají.

Jednou z nich je například společnost EL-MIK se zkušenostmi od roku 1994. Ozvučuje nejen školy, ale i sportovní areály, města, obce, kulturní domy, obřadní a smuteční síně, autobusová nádraží apod. Více se o jejích systémech ozvučení pro školy dozvíte přímo na webových stránkách https://elmik.cz/produkty/ozvuceni-pro-skoly/.