Jelikož v ložnici prospíme více jak polovinu života, měli bychom se zaměřit na správný výběr lůžkovin. Kromě kvalitní postele a matrace jsou rovněž důležité prodyšné přikrývky a příjemné povlečení. Zejména posledně jmenované totiž nevybíráme pouze podle jeho designu, ale též funkčních vlastností. V létě se pod ním nechceme potit, v zimě se necháme zahřát.

S bavlnou si vystačíte po celý rok

Je všeobecně známo, že bavlněné povlečení patří k nejoblíbenějším. Mezi jeho praktické vlastnosti patří dlouhá životnost, prodyšnost, výborně absorbuje vlhkost, je mimořádně šetrné k pokožce, neklouže a nestudí. Zejména u dětského povlečení je vyžadována vysoká míra hygieny, což bavlněné povlečení plně splňuje. Lze ho totiž prát a žehlit při vysokých teplotách. Díky tomu ho ocení rovněž alergici, neboť jsou z něho tímto způsobem spolehlivě odstraněni prach i případní roztoči.

V létě se již nebudete potit

Letní měsíce se nesou ve znamení horkých a tím pádem často propocených nocí. Materiálem, který vás krásně ochladí, je mikrovlákno. Je jemné a lehké doslova jako peříčko. Zamilujete si nejen jeho chladivý povrch, ale také výborné termoregulační vlastnosti. V létě se tak nezpotíte, a v zimě vás bude příjemně hřát, neboť perfektně udrží vaši tělesnou teplotu. Přidanou hodnotou mikrovlákna je snadná údržba. Tento materiál se téměř nemačká, a proto ho není potřeba žehlit. Je k dostání též ve variantě prodlouženého povlečení o délce 220 cm.

Dokonalý požitek v hřejivém povlečení

Patříte-li ke zmrzlíkům, kteří si v chladných měsících berou do postele navíc deku, nadchnete se do povlečení z mikroplyše neboli mikroflanelu. Je tvořeno hustými hebkými chloupky, jež vás zahřejí skutečně ze všech stran. Toto povlečení nepouští vlákna, nežmolkuje, nemačká se a je stálobarevné. Díky svému luxusnímu vzhledu se stane mimořádnou ozdobou vaší ložnice.