english-bulldog-1161644_1280-1

Plánujete pořízení nového pejska, ale nevíte, jaká rasa bude nejvhodnější? Každé psí plemeno má odlišné dispozice, i když ve výsledku stejně nejvíce záleží na konkrétním jedinci a jeho výchově. Výběrem vhodné rasy si však můžete práci ulehčit. V tomto článku vám poradíme, jak postupovat při výběru nového psa do rodiny.

Základem jsou správné informace

Psa by si neměl pořizovat ten, kdo neví, do čeho jde. Pokud nemáte představu, co všechno budete muset zařídit, jaké budou výdaje a podobně, není dobré pořizovat si pejska. Správné informace o psech jsou základem pro spokojený život nejen vás, ale hlavně i vašeho nového příslušníka do rodiny. Jakmile budete připraveni na všechno, co může nastat, budete více v klidu a pes od vás dostane přesně to, co potřebuje ke svému šťastnému životu.

Jaké podmínky můžete nabídnout svému novému psovi?

Psí plemena mají rozdílné nároky. Například husky potřebuje hodně pohybu a měl by být u domku s velkou zahrádkou. Naproti tomu maltézský psík nemá problém se životem v bytě, když mu páníček zajistí alespoň dvě vycházky během dne. Právě tato rozdílnost v náročnosti na pohyb by měla být hlavním kritériem. Hlavně pokud bydlíte v bytě, musíte tomu přizpůsobit i výběr pejska. Nezapomeňte také na finanční záležitosti, jako jsou výlohy na veterináře nebo placení městských poplatků za psa. Jejich výše se pohybuje od několika stovek až po tisíc korun v závislosti na kraji.

Krmení a další nezbytnosti

Pes by měl dostávat řádnou stravu založenou na masném základě. Kvalitní psí granule pomáhají zlepšit jeho fyzickou kondici a udrží ho ve zdraví po dlouhou dobu. Pokud chcete, aby byl váš pes spokojený a dožil se vysokého věku, snažte se vybírat krmení s vhodným složením bez náhražek, barviv a dalších chemických látek. Mezi další výdaje, se kterými je potřeba počítat, patří pelíšek, vodítko, kartáč na vyčesávání chlupů, miska, bouda a podobně.