greatful-death-1656822_1280

Malování pokojů

Otázku jak řešit vymalování pokojů za vás těžko někdo vyřeší. Máte několik možností. Buďto se budete řídit vlastní fantazií a dovedete skloubit jednotlivé barevné odstíny. V tomto případě si také můžete nechat poradit přímo u prodejců barev, kteří vám také mnohdy pomohou vámi zvolené odstíny namíchat. Pokud budete potřebovat inspiraci, tak se můžete stavit k některým známým a podívat se na jejich interiér. Pokud máte představu, ale myslíte si, že realizace by byla horší, tak si můžete malování objednat u profesionálů. Zaplatíte sice více, ale kvalita by se měla projevit. Co se týká doporučení, jak vymalovat jednotlivé pokoje, tak jsou následující. Začneme obývacím pokojem. K malování obývacího pokoje je potřeba nad barvou hodně dlouho přemýšlet, jelikož zde trávíte většinu vašeho času. Mnozí lidé volí barvy pastelové, které jsou velmi syté a obývací pokoj udělají dominantním. Je to třeba barva sytě oranžová. Jinak jsou také velmi pěkné barvy jemné, jako je světlehnědá a nebo jemná zelená. Velmi málo se používá barva bílá, která v obývacím pokoji působí studeně.

Dětský pokoj by měl být vymalován živě. Zvolte akrylátové barvy, které jsou omyvatelné. Věřte tomu, že vaše ratolesti nejednou stěnu znečistí a vy budete muset tento nedostatek nějakým způsobem napravit. Dejte si pozor na bílou barvu, na které je vidět každý flek a je také velmi nevýrazná. Bílá barva je ale schopna pokoj opticky zvětšit. Pamatujte také na fakt, že velmi moderní je lepit na zdi dětského pokoje různé samolepky, které pokoj oživí a děti je mají rády. Jedná se zejména o různé pohádkové postavičky a podobně. Tyto ozdoby těžko budou korespondovat s velmi tmavými barvami. Do ložnice se velmi často používá buďto teplá červená barva anebo naopak studená světlounká modrá. V ložnici by neměly figurovat barvy ostré. Barvu kuchyně můžete zvolit také tmavší, jelikož na těchto odstínech jdou mnohem méně vidět šmouhy.

Co se týká vymalování míst, ve kterých až tak často přítomni nejste, můžete použít klasickou bílou barvu, jíž nic nezkazíte. Zajímavou si můžete udělat například vstupní chodbu. Ta může být složena i z několika barev, záleží hlavně na vaší odvaze experimentovat. Do netradičních místností typu sauny byste měli zvolit spíše dřevěné obložení, které se zde hodí mnohem více i vzhledem k tomu, že se zde tvoří vlhkost a zdi by se loupaly. Jinak není špatné, když barevně korespondují exteriér i interiér domu. V bytě je toto docela problémem.