Zdá se to jednoduché, záclony si vyberete takové, jaké se vám líbí. Jenže je dobré zohlednit i praktičnost, styl. Víte, jaké střihy se vyrábí? Můžete mít klasické záclony, dlouhé či krátké. Nebo voály, které jsou spíš zdobné a hodí se do oken s žaluziemi.

Jak vybrat záclony a závěsy?

Když si vybíráte záclony, díváte se na barevnost, vzory a motivy, které se vám hodí do bytu či domu. Podstatné jsou i materiály. Možná si řeknete, že toto stačí řešit u povlečení. Aby bylo příjemné na omak, volíte bavlnu nebo satén. Také by vás složení nemělo nijak dráždit, nevyvolávat alergie, proto studujete, kolik obsahuje přírodních složek. Na to samé byste se ale měli zaměřit i u záclon nebo závěsy na okna je dobré takto promyslet. Pokud jsou z umělých vláken, mohou vadit někomu, kdo má alergii. Působením větru a slunečních paprsků se může do prostoru dostat nemalé množství alergenů, jež vás budou dráždit. Navíc různé materiály mají větší schopnost k sobě vázat prach a jeho nánosy pak nesvědčí vašemu zdraví. Zaměřte se proto na vzdušné produkty, které i vám dovolí dýchat.

Kde sehnat kvalitní bytový textil na míru?

Dnes si lze vybrat z mnoha typů záclon i závěsů, které se vám budou hodit přímo do vašeho domova. A pokud vám nebude vyhovovat žádný výrobek z nabídky, firmy dnes nemají problém dělat kromě metráže i hotové záclony. Stejně tak se nabízí i hotové voálové záclony. Ty jsou určeny pro ty, kteří nemají rádi klasické záclony. Voály jsou z jemné poloprůsvitné látky, která propustí dostatek světla. Jsou velmi kreativně řešeny. Můžete si pořídit kousky, které se skládají na sebe, jsou různě sepnuté, zdrhované atd. Vytváří tak velmi efektní doplněk každého okna. Bytový textil najdete na stránkách Luxora.cz, kde je pestrý výběr záclon, voálů, závěsů a dalších prvků, kterými si ozvláštníte a zútulníte svůj domov.