Chcete ještě zvýšit vaši úsporu na energiích a platit méně? V takovém případě se kromě výběru úsporných žárovek a spotřebičů vyplatí zapřemýšlet také nad změnou dodavatele energií. Při nižší jednotkové ceně totiž bude vyúčtování menší i ve chvíli, kdy spotřebu budete mít stále stejnou. V článku najdete rady, jak celá změna dodavatele energií probíhá a co zohlednit při výběru.

Levná elektřina

Myslíte si, že je levná elektřina pouze mýtus a doopravdy neexistuje? V takové situaci si přeci jenom zkuste porovnat jednotlivé nabídky a budete se divit. Prvním krokem pro úspěšné porovnání konkrétních jednotkových cen za elektřinu je odhalení toho, jakou máte aktuální cenu. Vezměte si tak poslední vyúčtování a zjistěte si tuto informaci, se kterou budete dále pracovat při procházení ceníků jiných dodavatelů energií.

Úspora při vytápění i běžném provozu

Změna dodavatele energií se vyplatí hlavně ve chvílích, kdy potřebujete například levný plyn pro vytápění. Právě náklady na zajištění dostatečného tepla totiž představují citelný výdaj pro domácnost. Každá úspora se tak hodí. Pokud máte vytápění na elektřinu, nezapomeňte si také požádat o výhodnější tarif, čímž můžete opět ještě více ušetřit.

Změna dodavatele je jednoduchá

Mnoho lidí má obavu z toho, že změnu dodavatele nezvládnou vyřešit. V žádném případě však nejde o složitý proces, a když si dobře vyberete, všechno proběhne maximálně rychle, pohodlně a jednoduše. Stačí si požádat o novou kalkulaci podle vaší aktuální spotřeby. Jestli se vám bude tato nabídka líbit, přichází na řadu podepsání nové smlouvy o dodávání energií. Nový dodavatel v mnoha případech vyřeší převod veškeré administrativy, a usnadní tak ukončení stávající smlouvy s jiným dodavatelem. Více informací o tom, jak to může fungovat, najdete na stránkách https://www.epet.cz/.