my-family-cz_online_ergo_cz_nahledovy

Děti už jsou konečně starší, v pohodě se udrží na lyžích, takže jste se letos rozhodli „trochu plácnout přes kapsu“ a vyrazit za zimními radovánkami do některého z alpských zimních středisek. Nápad je to skvělý, užijete si sjezdy po upravených sjezdovkách a plno zábavy jistě i v malých snow parcích pro děti. Aby vám dovolenou nic nezkazilo, přibalte každému řádné pojištění. Jedná se o náklad několika desítek korun, který vás ochrání třeba i před několikamilionovým dluhem.

Základní pojistka pro všechny

Vůbec nejvýhodnější je zařídit klasické rodinné cestovní pojištění. U něj je výhodou, že pokud objednáváte pojistku pro více lidí najednou, s největší pravděpodobností dostanete od pojišťovny slevu. Aby sloužilo dobře, musí mít vysoké limity léčebných výloh. Doporučována je suma 5 000 000 Kč. Přečtěte si pojistné podmínky cestovního pojištění a věnujte pozornost oddílu, který popisuje, pro jaké aktivity pojistka platí. Existuje skupina tzv. rizikových aktivit, do které spadá například i sáňkování či free ride. Pokud se budete některé z aktivit věnovat, sjednejte si odpovídající připojištění.

my-family-cz_online_ergo_cz_01

Odpovědnost hlavně pro rodiče

Na sjezdovce nebudete sami. Ani vy okolo sebe nemáte ochranný štít, lehce se můžete stát i viníkem srážky a nechtěně způsobit druhé osobě úraz či škodu na vybavení. Pro takové případy je žádoucí si zaplatit pojištění odpovědnosti (více se o něm dozvíte tady). Stojí jen několik korun na den. Akční nabídku má aktuálně pojišťovna Ergo a.s. K cestovní pojistce nabízí za pouhých 10 Kč na den pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Kolik celkově zaplatíte? Výpočet zajistí tato kalkulačka cestovního pojištění.

my-family-cz_online_ergo_cz_02

Zachovejte chladnou hlavu

Jestliže se dostanete do potíží a budete potřebovat pomoc, snažte se zachovat maximální klid. Co nejdříve kontaktujte asistenční službu a poslouchejte její pokyny. Snažte se nehodu zdokumentovat, ideálně pořiďte fotografie. Pokud byste asistenci nezavolali, pojišťovna by nemusela škody uhradit.