Technologické podniky se rok od roku musejí přizpůsobovat stále přísnějším požadavkům v oblasti přesnosti jednotlivých dílů. Dnes už není žádnou výjimkou nalézt na výkrese tolerance s přesností na setiny milimetrů, přičemž takové zakázky vyžadují opravdu perfekcionistický přístup. Na co nesmíte určitě zapomínat?

Extrémní opatrnost

Celá fenomén započal v době vynálezu a masivního rozšíření počítačem řízených obráběcích center, která zvládnou vytvářet jeden přesný kus za druhým. Ani stroje však nejsou bezchybné a vyžadují zkušeného operátora vybaveného potřebnými znalostmi i vybavením. Ve světě miniaturních rozměrů totiž každá sebemenší maličkost dokáže zničit celou práci.

Stačí okem neviditelné opotřebování nástroje, nepatrná změna teplot či třeba nevhodně provedená korekce a ihned se dočkáme kritických nepřesností. Přesně z toho důvodu se neobejdete bez kalibrů, jejichž pomocníky se stanou samozřejmě i měřidla. Tyto dva druhy nástrojů musíte používat co nejčastěji, abyste získali naprostou jistotu kvalitně odvedené práce.

Vybavte svůj sklad

Mnoho podnikatelů má na skladě pouze jeden kus od každého druhu měřidla i kalibru, což je ohromná chyba. Často totiž daný druh potřebuje ve stejné chvíli více zaměstnanců, přičemž v takových chvílích musí na jeho vypůjčení zbytečně čekat. Pamatujte, že čas jsou peníze. Obzvlášť v tomto náročném odvětví, kde vás každá hodina stojí vážně velké částky.

Sehnat veškeré potřeby přitom není nic složitého a jde to plně online. Stačí si otevřít internetové stránky známého obchodníka kalibry.cz a prohlédnout si jeho pestrou nabídku. Dočkáte se velkého výběru, rychlého doručení a v případě nutnosti není problémem ani zakázková výroba. Nepodceňujte kritickou důležitost neustálého měření a vybavte své zaměstnance pořádným náčiním.