Chystáte se na dovolenou a chcete si vzít co nejméně zavazadel? Naplánujte si dopředu, co všechno budete na dovolené potřebovat a bez čeho se týden nebo dva bez problémů obejdete. Inspirujte se minimalistickým šatníkem, který se dokáže přizpůsobit každé situaci.

Na nic nezapomenout

Pokud si napíšete seznam oblečení a klidně také počet pánského a dámského spodního prádla, tak určitě na nic nezapomenete. Naplánujte si oblečení podle toho, na jakou dovolenou se chystáte. Zároveň je dobré vědět, jaké oblečení a jaké spodní prádlo vám sluší, podtrhuje vaše přednosti a budete se v něm cítit skvěle.

Slaďte barvy

Je dobré vybírat oblečení na dovolenou tak, abyste jej mohli jednoduše kombinovat. Volte tedy přírodní barvy, bílou a černou. Pokud máte rádi barvy, tak si zvolte barevné doplňky a barevné spodní prádlo nebo plavky. I když nikdo neuvidí, jestli máte bílé nebo žluté klasické kalhotky, tak vy můžete mít oblíbenou barvu na sobě a přitom nemít problémy s jejím laděním.

Náhradní oblečení a prádlo

Pokud si vezmete na dovolenou pouze jedno tričko, abyste ušetřili místo v batohu, tak myslete na to, že ne vždy jej budete mít kde a v čem vyprat. Volte raději dvě, smotejte je do ruličky a věřte, že trička opravdu moc prostoru nezaberou. To stejné platí o spodním prádle. Myslete na to, že pánské bavlněné trenýrky nejsou jen ideální pro vašeho partnera na běžné nošení, ale také na spaní.

Vybírejte oblečení chytře

Kromě barev, které se dají dobře ladit a podobného stylu oblečení je také dobré zaměřit se na funkční a chytré oblečení. Takové oblečení vám zabere málo místa v batohu, navíc je jeho použití multifunkční. Například funkční dlouhé kalhoty se dají odepnout na kraťase nebo z bundy se dá udělat vesta.

Jak oblečení sbalit

Při balení oblečení myslete na to, že je dobré jej sbalit do ruličky a ideálně na sebe poskládat různé kousky oblečení a ty sbalit dohromady. Spodní prádlo, ať už dámské nebo pánské spodní prádlo můžete dát i do menších kapes nebo zasunout do krajů zavazadla. Berte si na cesty a na dovolenou takové oblečení, které se nemusí žehlit a ideálně se ani příliš nekrčí.

Pohodlí na prvním místě

Ať už se chystáte k moři nebo do hor, vždy myslete hlavně na to, ať je vaše oblečení pohodlné. Není nic horšího, než když vás bude něco táhnout nebo škrtit. Investujte do kvalitního spodního prádla a zajímejte se také o materiály, ze kterých je ušito. Na týdenní dovolenou vám tak bude stačit zhruba dvacet kousků oblečení a zhruba pět až sedm kousků klasických kalhotek a pro muže bavlněných pánských trenýrek.