Češi stále častěji bydlí v menších bytech. Není to snad nějaká nová zvrhlá móda, ale nutnost. Obytné nemovitosti totiž neustále zdražují a pořídit si v některých městech byt o třech pokojích je i pro nadprůměrně vydělávající rodinu až příliš velká finanční zátěž.

Žít se nicméně dá docela dobře i na menším prostoru, musí se to však umět. Hodně k tomu může přispět třeba i vhodně vybraný nábytek.

Přizpůsobivý nábytek

Bez nábytku bychom se doma jistě neobešli, ovšem také není moudré ho mít až příliš mnoho. I ve větších obydlích může větší počet vnitřního vybavení znamenat nepohodlí, natož pak v malých bytech.

Mezi největší žrouty místa patří klasické almary, které jsou stále v hojné míře používané. Je rozhodně rozumnější se takovéhoto nábytku zbavit a nahradit ho něčím rozumnějším, třeba vestavěnými skříněmi.

Ty jsou maximálně praktické a dokáží se přizpůsobit takřka každému interiéru. Díky tomu nezabírají více místa, než je nezbytně nutné. S trochou přemýšlení si tak můžete doma zásadním způsobem zvětšit obytný prostor.

Hodí se i do předsíně

Na rozdíl od robustních almar, můžete dát vestavěné skříně do předsíně či do kumbálu. Kumbál je možné poté předělat klidně na jednu velkou vestavěnou šatnu a naprostou většinu svého šatstva mít uloženou tam. Tímto elegantním krokem si uděláte více místa v jiných místnostech.

Vlastní návrh

Vestavěné skříně jsou mimo jiné speciální i v tom, že se vyrábějí vždy na míru. Každý byt má totiž trochu jiné parametry, takže se jedná vlastně o nezbytnost. Je pravda, že nábytek na zakázku je docela drahý, ovšem v tomto případě se rozhodně nejedná o vyhozené peníze.

Zákazníci si samozřejmě mohou zvolit konečnou podobu produktu. Mnozí výrobci dnes již nabízejí zájemcům možnost udělat si ve speciálních aplikacích své vlastní návrhy. Každý si tak může určit počet poliček, způsob zavírání dveří a další důležité i méně podstatné parametry.