Internet je vše, jen ne bezpečný. Hlavně během stahování souborů z neprověřených stránek si říkáte o malér. Přeci jen se může jednat o viry, které mohou celý váš systém zdevastovat a vám pak nezbude nic jiného než vše instalovat znovu. Nejde však o jediný druh nebezpečí, co na vás na celosvětové síti může číhat.

I komunikace bývá nebezpečná

V poslední několika letech se rozšířil nešvar v podobě podvodných mailů. Ty ve svých prvopočátcích nebyly kdovíjak nebezpečně a pouze jedinci nemající s internetem prakticky žádné zkušenosti mohli sednout na lep. Příspěvky na údajnou charitu posílali hlavně lidé dříve narození.

Dnes se však útočí na každého. Stačí hacknout mail, přečíst si komunikaci a vydávat se třeba za obchodního partnera. Takovým způsobem lze snadno oklamat prakticky každého a přijít tak o nemalé množství financí.

Z toho důvodu se právnickým ale i fyzickým osobám zřízení elektronického podpisu. Jedná se v podstatě o sofistikované razítka, dle kterého lze na první dobrou poznat, s kým zrovna mluvíte.

Dá se zřídit rychle

Jedná se sice o elektronický podpis online, nicméně není možné ho vyřídit pouze prostřednictvím internetu. Budete muset k tomuto účelu navštívit pobočku zřizovatele a tam si vše zařídit.

Vzhledem k tomu, že nejde o záležitost na pět minut, mnoho firem nabízí si alespoň podstatnou část registrace odbýt přes internet. V podstatě jen vyplníte příslušný dotazník a zašlete. Na pobočce pak již jenom vyřídíte formality a získáte svůj vlastní elektronický podpis.

Za podpis se platí

Tato služba není zdarma, ovšem drahé to také není. Menší firmy, natož pak fyzické osoby, za rok zaplatí maximálně pár tisícovek.

Podobné peníze stojí kupříkladu udržování špičkových antivirových programů, takže se nejedná o nic mimořádného. Navíc váš elektronický podpis budete moci používat jak na PC, tak i na Mac, Androidu či iOS.