Nevíte, jak děti namotivovat ven i na podzim? Zkuste to s podzimním bucket listem. Sepište si aktivity, které byste chtěli společně za podzim stihnout, a společně je plňte a odškrtávejte. Níže najdete několik našich tipů!

Podzimní piknik

Že se na podzim nedá piknikovat? Nesmysl! Horké kakao pod barevnými stromy chutná skvěle a případnou zimu vyřeší teplý podsedák či dívčí zimní bunda!

Sbírejte a tvořte

Z hub udělejte polévku, jablíčka nasušte na křížaly. Z kaštanů postavte zvířátka a z barevných listů si udělejte podzimní výzdobu. Zapojte fantazii a využijte všechno, co jen podzimní příroda nabízí!

Užijte si deště

Pořiďte kvalitní dívčí či chlapeckou zimní bundu, která jen tak nepromokne, a hurá do kaluží. Proběhněte se mezi kapkami, podstavte hráz v kaluži a dejte zabrat gumákům. Však ona to pračka vypere!

Vydejte se za zvířátky

Naplňte krmítka a pozorujte ptáky nebo se vydejte na nějakou farmu pozorovat ovečky zabalené do vlny a hříbátka hrající si v blátě.

Pouštějte draka

Doma vyráběný nebo kupovaný? Je to jedno. Hlavně za ním pořádně popoběhněte na nějaké nedaleké mezi či políčku. Dětská radost vám bude odměnou!

Projděte se na hřbitov po setmění

Zejména okolo dušiček je neskutečně krásným a uklidňujícím zážitkem projít se na nějaký krásný hřbitov plný světýlek. Děti budou okouzlené a je to také příležitost, jak s nimi zapříst hovor na někdy složitá témata lidského bytí.

Otužujte se

Nenavlékejte chlapcům hned chlapecké punčocháče a nevybalujte předčasně zimní bundy. Veďte děti k otužování a budování imunity. V lese jim dovolte i na podzim projít se bosýma nohama po jehličí a u potoka ať si klidně chvilku hrají s rukama v ledové vodě.

Navštivte rozhlednu

Barevná podzimní příroda vypadá shora ještě lépe než zdola. Vydejte se proto na podzim alespoň na jednu rozhlednu a pokochejte se barevnou hrou listí.

Sportujte

I na podzim se dá vyjet na pořádný cyklovýlet, proběhnout se v parku nebo vytáhnout kolečkové brusle a odrážedla. Sportujte venku i nadále!

Udělejte si oheň

Vydejte se opéct buřty, brambory či jablíčka a koukejte do plamenů. Podzimní ohníčky mají obvykle nezapomenutelnou atmosféru.