Přemýšlíte, jak na prodeji domu či bytu vydělat co nejvíce? Nejspíš se vám to bude zdát kontraproduktivní, ale chcete-li dobře prodat, musíte nejdříve trochu investovat. Například do dobrého fotografa či interiérového designéra, který vám pomůže z nemovitosti vytvořit domov snů.

V Americe byl tento přístup běžný už dávno, k nám se princip homestagingu teprve dostává. A o co vlastně jde?

Ukažte vaši nemovitost v tom nejlepším světle

Odborníci, kteří nabízí homestaging Praha či v jiných městech, se na vaši nemovitost dojedou podívat a pak navrhnou, jak ji zařídit nábytkem. Vlastně nejde pouze o nábytek, navrhnou i interiérové dekorace, jako jsou obrazy, záclony atd. Podle návrhu vše také zrealizují. Budete zírat, jak krásný dokáže váš byt nebo dům být. Možná si nakonec ještě jeho prodej rozmyslíte. Profesionální designér totiž dokáže vyzdvihnout silné stránky nemovitosti, potlačí ty slabší. Interiér pak působí prostorněji, světleji a příjemněji.

Jak to vše probíhá v praxi?

Nejdříve si sjednáte schůzku, designér by měl vidět vaši nemovitost. Pak vše navrhne, případně s vámi zkonzultuje, a následuje realizace. Firma nabízející homestaging Ostrava, Praha atd. všechen nábytek přiveze, nainstaluje. Následně zajistí profesionální fotografie interiéru, případně se o ně můžete postarat na vlastní pěst.

Veškeré vybavení v bytě či domě zůstává až do té doby, než ho prodáte. Nachází se tam tedy i ve chvíli, kdy zájemci dochází na prohlídky. Nemovitost vidí přesně v takovém stavu, v jakém si ji zamilovali na fotografiích. A že je nakonec po koupi jiná? Dopředu ví, že nemovitost kupují bez nábytku a vybavení, takže s tím tak nějak musí počítat.

Mimochodem, celou dobu tu sice mluvíme o prodeji, avšak homestaging se používá i v případě, kdy chcete nemovitost pronajmout. Pomůže zaujmout více zájemců a pronajmout za lepší cenu.