Itálie je doslova vinařskou velmocí, vyváží nejvíce vín na světě. Vína z této jihoevropské země nabízí širokou škálu chutí a vůní, protože každý region poskytuje špičkové podnebí pro zrání a produkci lahodného moku. Ochutnáte pár sklenek?

Nejlepší italská vína

Pro vaši představu, italské víno je poklad. Tato vína představují až čtvrtinu světové produkce tohoto nápoje. Toskánko, Piemonte či Veneto jsou hlavní regiony, kde se pěstuje víno, rozhodně ale nejde o jediné destinace, odkud k vám do sklenky přiteče lahodný nápoj. Opravdové skvosty si pak nezadají s klenoty svých francouzských, jihoamerických či jiných konkurentů. Zamilujete si Prosecco, jehož název je odvozen od vesnice stejného jména u Terstu. Jde o vynikající šumivé víno, které se začalo vyrábět už v dobách starého Říma. Skvělé je i Chianti. A znáte Primitivo di Manduria? Jde o purpurové víno. Doslova napovídá, že v něm najdete vůně a chutě lesních plodů, jako jsou ostružiny, borůvky, či černý bez. To vše zraje v dubových sudech, jež dávají nápoji specifickou chuť též.

Italská vína – eshop

Pokud hledáte kvalitní italská vína, pak se podívejte na nabídku eshopu VinoDoc. Zde pravidelně obměňují nabídku vín, jelikož každoročně ochutnávají kousky přímo na veletrzích i ve vinařství samotných. Mají zde vína s vysokou kvalitou za příznivé ceny. Ať už jste začátečník nebo sběratel, určitě si zde vyberete. A to není vše. K pravé chuti Itálie patří i vynikající jídlo. Těstoviny nebo saláty pravidelně dělají společnost kvalitním italským vínům. A co k nim potřebujete? Určitě extra panenské olivové oleje, které uvolní ty správné látky právě v těchto pokrmech. Velmi oblíbené je namáčet si chléb nebo focacciu právě v olivovém oleji. A balzámové octy, jež nemohou chybět na žádném stole, jsou také nezbytné pro pořádnou italskou hostinu.