Při výběru vchodových dveří vždy záleží zejména na architektuře domu, pro který je pořizujeme. Zdá se to být samozřejmostí, ale většina drobných investorů nakonec v jejich výběru zlyhá. Vidí se to dnes a denně. Poměrně hezká novostavba v čistých liniích, a pak dveře, které vůbec nekorespondují s duchem domu. Vchodové dveře jsou přitom na očích a jsou prvkem, který vytváří první dojem u každého, kdo k vám zavítá.

Plast, dřevo nebo hliník?

Obecně vám dnes odborníci řeknou, že se materiál dveří až příliš přeceňuje. Když si zvolíte kvalitu a odpovídající design, na materiálu záleží méně, než si myslíme. Pravdou je, že pokud hledáte skutečně nezničitelné vchodové dveře, tak sáhněte po těch z hliníku. Kvalitní hliníkové vchodové dveře se hodí pro moderní stavby v jednoduchých čistých liniích a všude tam, kde preferujeme prosklení před pevnými, obvykle dřevěnými plochami. A pak jsou samozřejmě ideálním řešením pro bytové domy, zejména rekonstruované panelákové bytovky.

Zapomeňte na předsudky – hliníkové dveře skvěle izolují

Izolační vlastnosti hliníkových dveří, ale i oken, se pořád potýkají s mýty, které o nich kolují. Raz a navždy na ně zapomeňte. Kvalitní dveře z hliníku nabízí vysoké izolační schopnosti. Součinitel prostupu tepla hravě konkuruje plastu i dřevu. Pokud mají dveře skleněnou výplň, jsou jejich izolační vlastnosti závislé i na ní. Nejvyššího stupně izolace dosáhnete při izolačním trojsklu.

Stříbrná není standard – dejte šanci barvám

Já osobně si z 80. let pamatuji tzv. šumperáky, které byly tradičně vybaveny stříbrnými hliníkovými dveřmi. Tak na to už rovněž zapomeňte. Hliníkové dveře se dnes většinou potahují barevnými fóliemi a není problém si zvolit vlastně jakoukoliv barvu, která bude ladit k barvě fasády, k oknům, nebo se nám bude prostě líbit.