Mnozí z vás leckdy mívají problémy s kupováním dárků pro členy své rodiny a známé. Pořizovat jim totiž neustále dokola stejné věci není zrovna to, co by člověk od daru očekával. Často se pak stane, že takovéto dárky končí bez využití, v horším případě za pár dnů putují do odpadkového koše. Co takhle zkusit něco netradičního? Velmi zajímavým artiklem je investiční zlato.

Proč je investiční zlato v kurzu?

Investiční zlaté mince a medaile, potažmo slitky, jsou stále v drtivé většině vyhledávané zejména investory, kteří s jejich pomocí chtějí ochránit peníze před inflací a dalšími negativními ekonomickými vlivy. V druhé řadě pak slouží jako způsob zhodnocení peněz, protože cena zlata v dlouhodobějším horizontu neustále roste, a to především kvůli jeho omezeným světovým zásobám a zvyšující se poptávce. Použít se však zlaté mince a medaile dají také jako jedinečný dárek například v okamžiku, kdy někdo z rodiny slaví svátek, narozeniny, případně vaše přátele čeká kulatější výročí svatby apod.

Zlaté mince a dukáty lze uzpůsobit oslavenci

Popularita darování investičního zlata roste spolu s tím, jak se zvyšuje nabídka produktů. Ve vybraných tuzemských obchodech a eshopech, například na webu zlate-mince.cz, dnes najdete třeba varianty ve znamení zvěrokruhu. Mimořádně oblíbené jsou rovněž zlaté medaile, na nichž jsou vyryta jména. Na zmíněném webu přitom máte na výběr až z 500 jmen z českého a slovenského kalendáře, takže je vysoká pravděpodobnost, že minci se jménem oslavence v nabídce opravdu najdete.

Zlaté medaile s titulem pro absolventy VŠ

Na zlaté mince se dá vyrýt rovněž titul, což může být skvělou příležitostí, jak obdarovat vaše děti, když dokončí studium na vysoké škole. Zlato ale není jen pouhým dárkem, vždyť v sobě může skrývat poměrně dost peněz. Až ten, komu ho věnujete, bude ve finanční tísni, může mu prodej zlata významně pomoci.

Zlaté mince a slitky jsou vhodné jako dárky pro muže, ale také ženy a již zmíněné děti. Dokonce se stává tradicí, že zlaté medaile a mince lidé kupují právě narozeným dětem z důvodu investice do jejich budoucnosti.