fountain-461552_1280

Zatímco v našich krajinách nastoupila zima, tma a mlha, spousta lidí před nepříznivým počasím prchá do teplých krajin, kde si užívají sluníčka a vysokých teplot. Jste i vy jedním z těch, kteří se na podzim vydali na dovolenou?

Kam zamířit

Výběr destinace je velmi důležitý, protože ne všude panují letní teploty po celý rok. Pokud trváte na Evropě, rozhodně by ve vašem výběru nemělo chybět Řecko. Nejčastěji se jezdí na Rhodos nebo na Krétu, kde je nejtepleji. Další z žádaných destinací jsou Turecko a Kypr, kde na podzim panují příjemné teploty kolem 30°C.

Také Španělsko je dobrou volbou, najdete zde dokonce nejteplejší místo v Evropě, Andalusii.

Pokud toužíte po větší exotice, zkuste nějakou mimoevropskou zemi. Třeba v Thajsku začíná turistická sezona na konci října, vedle nešlápnete ani s Egyptem, Dubají, Kanárskými ostrovy či výletem na Mauricius.

Co vzít v úvahu

Pokud cestujete do destinací v Evropě, je potřeba počítat s trochu nestabilnějším počasím. I když tam na podzim panují příjemné teploty, také se můžete setkat s deštěm, větrem nebo studenějším mořem. Na některých místech, třeba jihu Itálie, zase teplota nebude dosahovat takových výšek, aby bylo na koupání, ale je vhodnější pro turistiku. Proto je potřeba si promyslet, zda chcete aktivní dovolenou anebo jen odpočinek na pláži a koupání v moři. Pokud jste vyloženě plážový typ a jediný pohyb, který chcete vykonávat, je přesun z hotelu na pláž, tak je pro vás výhodnější připlatit si a jet do exotických zemí, kde je počasí stálé.

Jak se připravit

Než vyrazíte, je dobré myslet na zdravotní prevenci, hlavně pokud cestujete za exotikou. Vybavte se léky a do některých destinací bude nezbytné i očkování. Nezapomeňte také na nezbytné formální dokumenty a dobře se seznamte s prostředím, kulturou nebo zákony země, kam pojedete.

Při balení věcí berte v potaz, co budete na dovolené dělat a podle toho přizpůsobte svůj šatník.

Cestovní adaptér do zásuvky
Cestovní adaptér

Vybavení, které vám usnadní dovolenou

Velkým problémem, který nás na dovolené dokáže potrápit, jsou zásuvky v cizích zemích. Mobilní telefony, fotoaparáty, kamery i jiná nezbytná elektronika se totiž rychle vybíjí. Co v takovém případě dělat? Pořiďte si redukci! Velmi užitečný je cestovní síťový adaptér Orava NT-390. Tento jedinečný pomocník má 4 typy výsuvných hlavic a využijete ho až ve 150 zemích světa! Má dva výstupy na USB, takže si nabijete dva mobilní telefony zaráz. Také disponuje LED indikátorem a vyměnitelnou ochrannou pojistkou.

Pokud vás cestovní síťový adaptér Orava NT-390 zaujal, můžete ho zakoupit na www.orava.cz za 499 Kč.