Při výběru deky si obvykle nelámeme hlavu nad tím, jaké by měla mít parametry. Nejčastěji se zajímáme o její rozměry a to je celé. Možná je to škoda, protože, kdybyste se zajímali i o další vlastnosti dek a přikrývek, mohli byste z nich vytěžit více. Co tedy rozhodně při výběru deky nepominout?

Deka nás zahřeje

Hlavní roli při výběru deky by měl hrát její materiál. Přikrývky ze syntetických vláken nejenže vypadají dekorativně, ale díky svým izolačním vlastnostem vás také zahřejí. Poněkud luxusnější deky z vlny a kašmíru mají ještě lepší termoregulační vlastnosti. Jsou ale také o poznání dražší. Na druhou stranu jsou ale skvělou volbou jako univerzální dárek. Abychom se do deky celí krásně zachumlali, je samozřejmě nutné hledět také na její rozměry. Z tohoto hlediska můžeme rozdělit deky na ty pro děti, deky s běžnou velikostí a deky s nadstandardními rozměry.

Deka je dekorace

Pokud chcete deku použít jako dekoraci vašeho křesla nebo sedací soupravy, vsaďte na takovou, která vypadá opravdu dobře. Současným hitem mezi dekami jsou pletené deky s třásněmi. Vypadají opravdu dekorativně a jejich design snadno přizpůsobíte svému obývacímu pokoji. Deka se hodí jako dekorace nejen do obýváku. Využijete ji také v ložnici nebo v dětském pokoji. Skvěle vypadá také menší složená deka v předsíni.

Deka je barevný doplněk

Obzvláště dobře vypadají deky v neutrálních přírodních barvách, jako je béžová, šedá a bílá. Pokud chcete ale dekou doplnit design sedací soupravy, která má právě některý z těchto barevných tónů, můžete si dovolit výraznější design deky, klidně i se vzorem.

Deka je dárek

Pro určité události, jako jsou Vánoce nebo narozeniny, jsou jako dárky vhodné deky ze speciálních materiálů. V tomto ohledu jsou obzvláště oblíbené deky s nápisy nebo logy. Vypadají opravdu moderně a originálně, a tak zaručeně upoutají pozornost v každém obývacím pokoji. Praktické jsou z tohoto úhlu pohledu především oboustranné deky, které mají na každé straně jinou barvu. Díky tomu si obdarovaný může zvolit, který design se mu k jeho vybavení hodí lépe. Skvělým dárkem může být také kožešinová deka, která nebude pohoršovat milovníky zvířat, protože z kožešin opravdu vyrobená není. Ale na první pohled i dotyk je připomíná.