Snímek obrazovky 2017-03-02 v 7.43.26

Sháníte originální dárek, který dlouho vydrží a obdarovaný si na vás díky němu vždycky vzpomene? Vsaďte na dřevo. Je to nestárnoucí materiál a díky správné povrchové úpravě vypadá i po několika letech stále jako nové.

Dřevo se už několik tisíc let využívá jako stavební materiál. Je totiž velmi pevné a s časem se mění jen minimálně (sice bobtná a sesychá, ale jen ve směru kolmém na vlákna, s čímž lze při výrobě počítat). Navíc se hodí téměř do každého interiéru. A co ze dřeva někomu darovat?

Mezi soustruženými výrobky si určitě vyberete

Ať už sháníte dárek pro maminku, kamaráda či bratra, mezi soustruženými dřevěnými produkty si určitě vyberete. Soustružení nechává vyniknout strukturu jednotlivých let, opracuje materiál do elegantních linií a pěkně zapůsobí přirozeným tónováním. Právě proto se používá k výrobě mnohých dřevěných doplňků, jež nejspíš máte doma i vy.

Snímek obrazovky 2017-03-02 v 7.44.23

Užitečné dřevěné produkty do každého domova

Z čeho myslíte, že se vyrábí garnýže na záclony, věšáky, úchytky na nábytek či zaslepovací zátky? Všechno tohle je ze dřeva, což si ostatně snadno ověříte v sortimentu Jiřího Vlčka, který soustruží dřevěné výrobky i na zakázku.

Vždy je dovádí k naprosté dokonalosti, na soustružení navazuje i zakončujícími pracemi, díky nimž poté výrobek déle odolává mechanickému opotřebení a vnějším vlivům. Nedaleko Čestic už od roku 2004 vyrábí nejen tyto kousky, ale také překrásné hračky. A právě ty jsou více než vhodné jako dárek.

Překrásné dřevěné dopravní prostředky

Přestože někomu byste určitě udělali radost pěkným dřevěným věšákem, jiskřičky radosti v očích obdarovaného 100% zajistíte překrásnými hračkami z dílny Josefa Vlčka. Vyrábí především originální historické dopravní prostředky – motocykl, kostitřas, kolo, velorex, bugatku a další vozítka.

Všechny dřevěné hračky jsou do detailu propracované, obvykle je na každý výrobek použito více druhů dřeva, na povrchu je vidět přírodní kresba. A cena za takové skvosty? Budete koukat. Dárek je to milionový, ovšem cena je daleko nižší.