33

Kdo z vás má u domu vlastní zahrádku, jistě na ní najde mnoho nábytku a dalších předmětů, které jsou vydané napospas počasí. Pokud se o ně řádně nepostaráte, nesmíte se divit, že jsou za chvíli na vyhození. Přitom stačí pár jednoduchých úkonů.

Využijte prostory v domácnosti

V první řadě veškerý nábytek a haraburdí, které aktuálně nepoužíváte, ale do budoucna s ním počítáte, zkuste schovat do domu, do garáže, případně třeba do kůlny, pokud je na zahradě k dispozici. Zabere to sice trochu námahy, zato však věci nebudou muset čelit dešti, sněhu a větru.

Co nejde schovat, zakryjte plachtami

Je jasné, že ne vše se dá takto uschovat. Některé věci se do domu ani nehodí, jiné jsou zas příliš těžké a objemné. I je ale můžete ochránit před nešvary počasí, aniž byste s nimi museli hýbat. Stačí si pořídit zakrývací plachtu, kterou nábytek či další věci jednoduše překryjete a upevníte pomocí lana.

Pokud jde o zakrývací plachty, doporučuji se vyhnout laciným modelům. Obvykle totiž nic nevydrží, i lehký vítr je dokáže protrhnout, navíc často promokají, případně rychle blednou vlivem slunečních paprsků.

Za kvalitní lze určitě považovat zakrývací plachty z polyetylenu. Nabízí je kupříkladu společnost Plachty Petr Štěpáník. Firma, která vznikla již v roce 1995, má s jejich výrobou bohaté zkušenosti. Ví tak, že skutečně dobrá plachta má být alespoň 0,2 mm tlustá, aby nemohlo dojít k jejímu snadnému protržení. Plachty od zmíněné firmy jsou navíc na svých okrajích vybavené kovovými očky, díky nimž je snadno upevníte pomocí lan a šňůr. Ty mimochodem společnost nabízí jako doplňkový sortiment, a to v průměrech od 4 do 7 mm.

Zakrývacími plachtami může ochránit nábytek, ale třeba také nasekané dříví, které máte připravené na budoucí zimu.

Chcete trochu stínu? Použijte stínící sítě na ploty

Firma vyrábí rovněž účinné stínící sítě na ploty. Mají až 90 % efektivitu stínění, což oceníte v parných letních měsících. Zároveň mohou posloužit i jako krycí prvek, díky němuž vám do zahrady nebude zírat každý, kdo projde okolo po ulici.