sky-3163845_1920

Za nezapomenutelnými zážitky nemusíte cestovat nikam daleko do cizích krajů. Také u nás v ČR se nabízí spousta aktivit, které nejsou úplně obvyklé. Co kdybyste třeba zkusili podívat se na naši krásnou zem z trochu jiné perspektivy? Do oblak se můžete vydat s celou rodinou!

Ne, teď nemáme na mysli létání v letadle, které vás dopraví někam k moři. Výhled z dopravního letadla si člověk ani moc neužije. Pokud nesedíte u okýnka, máte prostě smůlu, navíc kromě vzlétnutí a přistávání vidíte stejně jenom mraky. Zato při skoku padákem, paraglidingu nebo letu balónem se vám naskytnou neopakovatelné výjevy.

Do balónu s celou rodinou

Zatímco paragliding, tandemový seskok nebo pilotování letadla na zkoušku jsou spíše individuální aktivity, vyhlídkový let balónem si užijete s celou rodinou. Záleží na velikosti koše, do některých se vejde až šest či osm osob. Jen děti mladší osmi let či menší 140 cm budou muset zůstat doma, pro ty je létání z bezpečnostních důvodů zapovězeno. Lidé s hmotností vyšší než 130 kg jsou povinni tuto skutečnost oznámit předem, musí si rezervovat dvě místa v balónu.

Zvolíte si třeba i místo odletu

Pokud si zaplatíte privátní let (v koši balónu nebude nikdo jiný než vaše rodina a pilot), dostanete i možnost volby místa odletu. Samozřejmě to má svá omezení, terén musí být pevný a je potřeba plocha o velikosti aspoň 50×50 m bez vzrostlých stromů, drátů el. vedení. Musíte mít i souhlas majitele pozemku.

Let balónem je obecně poměrně komplikovaná záležitost, a to zejména z hlediska počasí. Létá se i v zimě, nicméně je potřeba, aby příliš nefoukalo. Běžně se proto stává, že je let i dvakrát po sobě zrušen, ačkoliv se pasažérům zdá, jak je venku vlastně hezky. Neděste se toho a respektujte takové rozhodnutí, odborníci vědí, co dělají.

Máte chuť letos něco zažít? Objednat zážitek balónem můžete už teď. Překvapte s ním rodinu a udělejte si výlet do oblak.