oap2

Letní dny chcete využít akčně, ale klasické válení u moře Vám nestačí. Pořídili jste si obytný vůz, s kterým se chcete vydat na velké cesty. Jasný plán zatím nemáte, jediné co máte, jsou časové možnosti a svoboda jezdit kamkoliv. Kam byste mohli s obytňákem vydat? Česko i Evropa, voda i památky – zde je pár tipů.

Za krásami Česka

Naše země nabízí řadu krásných památek, přírodních úkazů i poklidných míst plných pohody. Téměř všude najdete dříve nebo později najdete kempy, kde můžete dle libosti zaparkovat Váš dům na kolečkách. V kempech můžete spojit odpočinek s poznáváním blízkého okolí. Pokud máte s sebou kola, můžete se vydat na cyklovýlet do blízkého okolí. A konkrétní tipy? Pokud holdujete historii, navštívit můžete třeba Karlštejn a k němu přilehlé oblasti. Nedaleko se nachází kemp, a to přímo u řeky Berounky.

oap

Na pohodu k vodě

Obytný vůz skýtá řadu výhod. Jednou z nich je fakt, že můžete jezdit v podstatě kamkoliv a nemusíte moc řešit ubytování. Pokud si spíše potrpíte na klid a relax, můžete se svým mechanickým ořem dorazit k nějakému jezeru či přehradě. Například Máchovo jezero je osvědčená klasika nabízející řadu kempů.

oap1

Za dobrodružstvím do ciziny

Pokud patříte mezi ty, co rádi objevují nové kultury, oceníte cestování do zahraničí. Populární destinace pro všechny majitele obytných vozů a karavanů je Slovensko. Proč? Oproti jiným státům Evropy je levné, a takové Tatry nabízí úchvatnou přírodu i majestátní historické památky. Pokud ale znáte Slovensko jako vlastní boty, můžete si udělat výlet do Itálie a Chorvatska. Tyto moři oplývající země jsou mezi českými turisty osvědčenou klasikou. Nic Vám ale samozřejmě nebrání udělat si výlet jinam. Máte neomezené možnosti a Vaše cesta může vést například napříč západní Evropou. Každých pár dní jiná země, objevování neznámého a příjemně strávené léto ve společnosti motorové pevnosti skýtající pohodlí i dynamiku.