Prolight.cz-IMG-9723

Předškolní období je pro většinu lidí jedním z nejhezčích. Je klidné, bezstarostné a plné zábavy. Věděli jste ale, že se také jedná o zcela klíčové období pro rozvoj určitých kompetencí? Jednou z nich je například studium cizích řečí. Možná si říkáte, že nechcete svého potomka v tomto věku zatěžovat nějakým studiem. To je jasné, toho si ostatně ještě užije dost. Možná ale nevíte, že pokud ho svěříte do péče zkušeného lektora profesionální jazykové školy, nejspíš ani nepozná, že se něco učí.

Kurzy angličtiny pro předškoláky

Kurzy angličtiny pro předškoláky, stejně jako kurzy ostatních jazyků pro děti tohoto věku, by měly probíhat hravou formou. Nejde v nich o to nadrilovat se každou hodinu určitý objem slovní zásoby a gramatiky, ale spíše o seznámení se s jazykem, zbavení dětí strachu z cizí řeči a nenásilné budování pevných základů, na kterých budou v dalších letech stavět. Jazykové školy, které nabízejí kurzy angličtiny pro předškoláky, zpravidla disponují velkou zásobárnou her, hraček, zábavných anglických videí, písniček a obrázkových karet, které lektoři pro výuku používají. Děti pak kurz spíš než jako místo, kde se mají něco učit, vnímají jako místo, kam si jdou pohrát s ostatními dětmi a s tou „anglickou tetou“. Zazpívají si písničku, podívají se na video, zahrají si na schovávanou, povědí si příběh o „Three little ducks“ anebo si vytvoří obchod a zkusí si role prodavače a zákazníka. A nakonec si možná vybarví obrázek.

4979aec1

A co je na tom nejlepší?

Při tom všem se, aniž by si to uvědomovaly, naučí spoustu věcí. Lektor či lektorka ne ně totiž celou dobu mluví striktně anglicky, díky čemuž děti dříve nebo později v angličtině i začnou reagovat. A i kdyby zrovna reagovaly v češtině, tak se stejně po nějaké době naučí, co to znamená „Hold your hands, make a circle and sit down“, „Go and touch the window!“ a další výrazy. Pravda, předškoláci se jazyk učí zatím spíše pasivně a tím pádem vám pravděpodobně na otázku „Aničko, jak se řekne tohle je stůl?“ neodpoví ani po absolvování ročního kurzu. Zkuste Aničce ale říct „Anička, where is the table?“ a vsaďte se, že vám ho ukáže. A to je úspěch. Pokud předškolák angličtině rozumí a je schopný ji chápat, pak má před sebou mnohem snazší a kratší cestu k jejímu aktivnímu používání v dalších letech.