133b7f097e7eb2c046b321f0972bb5f3

Zdroj: bodyrock.to

Chcete si zpevnit své tělo, ale neoplýváte volným časem a návštěva fitness centra je pro Vás noční můrou? Ideální řešení pro Vás nabízí cvičení Bodyrock. Vše, co potřebujete, je čtvrthodina denně a připojení k internetu.

Co je Bodyrock?

Projekt Bodyrock vznikl v roce 2008, kdy byl založen Češkou Zuzanou Light, která je současně i hlavní aktérkou cvičení. Bodyrock funguje na základě videí popisujících nejrůznější cvičební sestavy. Webové stránkyBodyrock jsou v angličtině, proto pro Vás bude výhodou alespoň její základní znalost, cviky se ale samozřejmě dají provádět jen podle videa.

Jedním z největších přínosů Bodyrocku je možnost provozování tréninku prakticky kdekoli. Jeho hlavním krédem je, že k tréninku Vám postačí 12 minut Vašeho času denně. Ke cvičení nepotřebujete speciální pomůcky, pokud se nějaká pomůcka využívá, je možné ji nahradit něčím, co máte běžně v bytě.

Podstatou většiny cvičení je běžný intervalový trénink. Skládá se z kombinace několika cviků, které se cvičí po určitou dobu. Aktivní cvičení, kdy je úkolem udělat co nejvíce jednotlivých cviků během daného intervalu, střídá krátká pauza (většinou 10 vteřin).

Kromě intervalového tréninku nabízí videa Bodyrock také klasický trénink, kdy se cviky provádí na čas s přesně daným počtem opakování nebo kombinaci intervalového a klasického tréninku. Videa jsou rozdělena podle typu a podle cvičitele.

Bodyrock – více zde je oblíbený po celém světě. Na svém kontě má tisíce shlédnutých videí denně a fanoušci plní web svými obrázky před započetím cvičení a po úspěšném vytvarování těla.