Agresivity a nevhodného chování na silnicích přibývá. I když člověk jezdí opatrně a dodržuje předpisy, občas se dostane do prekérní dopravní situace. V takovém případě je dobré, zejména kvůli případnému vyšetřování, mít po ruce jasné důkazy. Jedním z nich může být i záznam duální autokamery, která snímá provoz nejen před vámi, ale také zaznamenává, co se děje za vámi. Palubní kamera dnes patří k velice užitečnému vybavení.

Ideální je, když má autokamera noční vidění. Podává totiž i při špatném osvětlení vynikající výkon, takže záznam je dobře čitelný. Super HD rozlišení zase umožní rozpoznat nejrůznější detaily. Neocenitelnou pomoc poskytuje i velmi široký úhel záběru, kdy autokamera zabírá nejen to, co se děje po stranách vozovky, ale i v protisměru nebo na protějším chodníku.

Moderní autokamery jsou nejen mimořádně citlivé, ale také vybavené proti smazání záběru. K čemu by bylo jeho výborné rozlišení, kdyby se při nárazu mohl znehodnotit? Taková kamera v sobě skrývá senzor, který náraz zaznamená a nahrávku okamžitě uzamkne. Tak se postará o to, aby nedošlo k jejímu případnému přepsání a dopravní situace zůstane na paměťové kartě zachována. Na druhou stranu existují situace, kdy kameru nepotřebujeme mít aktivovanou a nechceme, aby nahrávala – v takovém případě stačí stisknout příslušné tlačítko.

K oblíbeným funkcím patří i takzvaný parkovací režim. Když auto zaparkujete, můžete se v klidu vzdálit. Pokud další chytrý senzor zaznamená v bezprostředním okolí vozidla jakýkoli pohyb, zapne se automaticky nahrávání. Vy tak budete mít přehled, co se v blízkosti vozidla v době vaší nepřítomnosti dělo.

A jak je to s přepisováním záznamu? Drtivá většina autokamer pořizuje záznam do smyčky, takže se nemusíte o nic starat. Jakmile se kapacita paměťové karty zaplní, starý obsah se přepíše novým. Výborný výběr špičkových autokamer najdete v e-shopu cel-tec.cz