Zdroj: mujkoberec.cz
Zdroj: mujkoberec.cz

Zařizujete dětský pokoj a zastavili jste se u výběru koberce? Správná volba pro děti, které tráví spoustu času hraním na zemi, koberec ideální podlahovou krytinou. Je měkký a nestudí, navíc dokáže pokoj rozzářit zajímavým vzorem a může sloužit třeba jako dráha pro autíčka či fotbalové hřiště. Pokud máte doma lino či dlažbu, dětem určitě pořiďte kusový koberec.

Vybíráte-li koberec do dětského pokoje, měli byste mít na mysli především materiál, funkčnost a motiv. Nejčastěji uvidíte koberce z polyamidu, polypropylenu, polyesteru či vlny. Vlna je drahá a špatně se čistí, polyester se používá spíš do méně namáhaných prostor, jednoznačně vedou polypropylen a polyamid. Snadno se čistí, jsou odolné a barvy jim dlouho vydrží. Záleží rovněž na výšce vlasu – čím bude vyšší, tím je koberec měkčí, ale také se v něm bude držet špína. Optimálních je tak 10 – 20 mm. Velkou roli samozřejmě hrají rozměry. Koberec nemusí být pouze obdélníkový, vyrábí se i kruhové či čtvercové. A design? Možností je spousta. Pojďte se podívat na tři konkrétní příklady.

Zdroj: mujkoberec.cz
Zdroj: mujkoberec.cz

1. Silnice na sto způsobů

V klučičím dětském pokoji by neměl chybět kusový koberec silnice. Může se jednat o silnice ve městě, cesty mezi vesnicemi či závodní dráhy s Bleskem McQueenem. Na některých kobercích jsou dokonce kruhové objezdy, přechody a další detaily. A máte-li společný pokoj pro holčičku i kluka, může to vyřešit koberec Sweet Town s růžovými silnicemi ve městě.

Zdroj: mujkoberec.cz
Zdroj: mujkoberec.cz

2. Hrací koberce

Věděli jste, že se vyrábí koberce na hraní Člověče, nezlob se, Monopoly či třeba fotbalu? Motivů, které lákají ke hraní, je spousta, a rozhodně nejsou pouze klučičí. Například v domečku se třemi místnostmi si na koberci vyhrají především malé slečny.

Zdroj: mujkoberec.cz
Zdroj: mujkoberec.cz

3. Zvířátka a filmoví hrdinové

Další variantou je pořídit dětský koberec prostě jen s veselým motivem. Pro holčičky může jít o jednorožce, pro kluky o rybičku Nemo ze známého animovaného filmu. Výrobci koberců nešetří výraznými barvami, motivy jsou skutečně povedené. Jistě najdete takový, který se bude líbit dítěti a zároveň bude barevně ladit se zbytkem vybavení místnosti.

Všechny výše zmíněné dětské koberce objevíte v e-shopu MujKoberec.cz. Můžete se na ně zajít podívat i osobně do prodejny v Praze Vysočanech.