splashing-165192_1280

Voda představuje životodárnou tekutinu, která je pro člověka nezbytná. Je jí ovšem stále méně. Není se čemu divit, jelikož s ní plýtváme a hospodaříme velmi neefektivně. Právě proto je zapotřebí přistoupit k mnoha důležitým krokům, díky nimž dosáhnete na vysokou úsporu. Jak na to? V následujících řádcích nabídneme několik dobře mířených rad, jež by vám měly pomoct.

Úspora díky dešťové vodě

I zdánlivě obyčejná dešťová voda dokáže přinést vysokou úsporu, a navíc také pomůžete přírodě. Existuje spousta nádob na jímání dešťovky. Tyto plastové hermeticky uzavřené nádoby jsou schopny pojmout velké množství vody, se kterou můžete následně pohodlně zalévat anebo ji používat na splachování toalet, případně na umývání automobilu. Vždyť jenom takový velký kanystr s objemem 20l pojme spousty vody. Bez problémů ji pak můžete použít dle vaší libosti. Výborné jsou ale i kovové nebo plastové sudy.

Máte doma ty správné nádoby?

Na tuto otázku byste si měli odpovědět hned na počátku. Lidé mnohdy jímají vodu do všeho možného. Výborné jsou zejména obrovské plastové nádoby s objemem cca okolo 1000 litrů. Volit lze ale i větší rezervoáry schopné zásobit domácnost užitkovou vodou na dlouhou dobu. Zapomenout nelze ani na větší uzavírací plastové dózy, které mohou výborně fungovat i pro přenos jiných tekutin. Klidně se může jednat o pitnou vodu, případně o omáčky nebo i další potraviny.

Vyberte si ze spousty modelů plastových nádob

Nákup plastových nádob nejen na vodu nemusíte nutně realizovat v některé z kamenných prodejen. Na internetu je jich také spousta. Naším tipem je internetový obchod www.storagecz.cz. Právě tady jsou k dispozici nejrůznější nádoby na vodu barely počínaje, nádobami a různými jinými variantami konče. Seženete zde i pevný a designově povedený kbelík s víkem či jiné menší nádoby.