Utéct do lepší aplikace, která vám poskytne více soukromí. To je trend posledních měsíců. A v tomto článku pro vás máme tři zajímavé alternativy.

V posledních měsících byste našli jen málo aplikací, které zaznamenaly tak velký odliv zákazníků jako WhatsApp. Jestliže i vy chcete migrovat na jinou platformu, máme pro vás tři typy na alternativní mobilní a webové aplikace.

Telegram – největší počet uživatelů

Asi nejlepší volbou je software zvaný Telegram. Ten má v tuto chvíli více než půl miliardy uživatelů po celém světě. Uživatelským rozhraním se navíc velice podobá WhatsAppu, takže přechod na tuto platformu nebude tak bolestivý. Díky nedávné aktualizaci si navíc můžete importovat zprávy, které jste poslali v historii. Tyto zprávy sice nejdou importovat hromadně, ale pouze po jednotlivých konverzacích, i přesto se jedná o velice dobrou funkci. Pozor si ale dejte na šifrování. To totiž Telegram používá jen v Tajném chatu (Secret chat). Aplikaci navíc můžete používat také na PC, takže se jedná o skvělý software pro firmy i jednotlivce.

Signal – maximální soukromí

Další alternativou je aplikace Signal. Ta totiž staví především na soukromí, jelikož neshromažďuje o uživatelích tolik dat jako WhatsApp nebo Telegram. Také si tu můžete nastavit automatické mazání zpráv ve zvoleném časovém intervalu. Aplikace ale zatím nepodporuje animované emotikony. Pokud je tedy při konverzaci často používáte, možná bude lepší se této aplikaci vyhnout. Signal pak spustíte nejen na mobilních telefonech, ale také na PC.

Viber – stejný jako WhatsApp

Jestliže nechcete příliš mnoho měnit, pak pro vás bude ideální aplikace Viber. Ta totiž nabízí skoro stejné funkce jako WhatsApp. Podporuje také audio i videohovory. Komunikace je navíc plně šifrovaná a zprávy se neukládají na serveru provozovatele. To je zajímavý bezpečnostní prvek, který by se některým novým uživatelům mohl líbit. To samé platí o automatickém mazání zpráv, které funguje podobně jako u Signalu.