Rodič, který chce dát dítěti dobrý startovní dárek do života, jej především přivede ke sportu. Láska k němu je cestou ke zdraví i celoživotním koníčkem. Mezi oblíbené klukovské sporty patří hokej. I kdyby vašim cílem nebylo vychovat ze syna nebo vnuka profesionálního hokejistu, dát mu šanci přilnout k tomuto v Česku nejoblíbenějšímu sportu rozhodně stojí za to.

Vše začíná od bruslí

Hokejoví trenéři obvykle doporučují začít vést dítě k bruslení, které je základem hokeje, od pěti let. To už začínají rovněž hokejové přípravky. Jsou děti, jenž se naučí bruslit i o rok, výjimečně o dva dříve. Nutné to ale není. Na co však dbát, je výběr kvalitních bruslí, a to bez ohledu na to, kdy s bruslením dítě začíná. Zcela kontraproduktivní je nákup levných plastových bruslí v hypermarketech. Na nich se dítě bruslit nikdy pořádně nenaučí, získá špatné návyky a mnohdy i odpor k samotnému bruslení.

Obvykle nic nezkazíte tím, když dítě podědí kvalitní brusle po starším sourozenci. Nebo po někom z rodiny. Rozhodně však není dobré brusle kupovat v bazarech, kde nevíte, kolikátým již jste majitelem, a brusle mají své nejlepší dávno za sebou.

Kvalitní hokejové brusle Bauer v provedení Youth lze pořídit už pro čtyřleté dítě. Což je optimální věk, kdy postavit dítě na brusle a začít jej připravovat na pozdější seznámení se s hokejem. Jde o klasické šněrovací brusle, které perfektně a pohodlně sednou na nohu. Brusle na hokej nabízí Bauer i pro juniorskou a seniorskou kategorii – pro rekreační sportovce i pro profesionály. Což je samozřejmé, protože Bauer je prestižní profiznačkou hokejového vybavení.

Profesionální vybavení na hokej už od prvních hrátek s hokejkou

Jestliže chcete, aby mělo vaše dítě zájem o hokej a třeba v něm i něco dosáhlo, profivybavení se nevyhnete ani u další výbavy. Bauer je připraven už na nejmenší hráče, a to pokud jde o hokejky, helmy i veškeré chrániče. Vybavení nabízí jak pro hráče, tak pro brankáře.

Proč je kvalita vybavení tak důležitá, poznáte velice rychle. To nekvalitní dítě obvykle omezuje. Naopak, dobré hokejové vybavení lze rozhodně pokládat za základ úspěšného startu pro každého malého hokejistu. Méně zkušení rodiče si obvykle neví rady s tím, co je ještě důležité a co už ne. Nejlepší radu vždy poskytne trenér.

Vybavení pro malé hokejisty

Naprosto nejdůležitějším vybavením jsou kvalitní brusle, helma a samozřejmě hokejka, bez níž hokej hrát nelze. S touto výstrojí by měl malý hokejista vstoupit již poprvé na led.

Toto základní vybavení, ale i kompletní chrániče na hokej (na lokty a holeně), suspenzory, kalhoty, ramena, dresy, štulpny, rukavice a další nabízí firma Bauer. Sortiment zakoupíte ve specializovaných obchodech se sportovním vybavením, ale nejlepší je využít přímo e-shop značky https://www.bauerhockey.cz/.