Drahý kov žluté barvy slouží nejen k výrobě šperků a dekorativních předmětů. Od pradávna se používá také jako platidlo. Jeho cena byla vždycky ohromná a ani v dnešní době tomu není jinak.

K hodnotě zlata přispívá i fakt, že je ho na zemi omezená zásoba. Jedná se cca o 170 tisíc tun. Díky tomu, že se využívá v mnoha oborech, je po něm obrovská poptávka. Investiční zlato, se kterým se obchoduje ve formě slitku, musí být opatřeno certifikací a vyraženým puncem. S tímto drahým kovem se spekuluje po celém světě.

Jistota v hrsti

Celosvětově uznávané platidlo si získává na oblibě, a proto se z něj vyrábí slitky, cihly i mince. Pokud je vlastníte, můžete kdykoliv vydělat. Do zlata se vyplatí investovat, protože není jeho hodnota proměnlivá jako u nemovitostí, akcií i dluhopisů. Tento drahý kov nepotřebuje žádnou péči jako dům a nemusíte se bát, že jeho cena okamžitě klesne. Také historická hodnota je nevyčíslitelná.

Pamětní mince či medaile jsou v kurzu a nahrává tomu i cena zlata. Jde o výjimečnou věc s přidanou hodnotou. Sběratelské mince se většinou vyrábějí v omezených edicích, což ovlivňuje poptávku. V tomto případě máte jistotu, že cena v budoucnu rapidně poroste, a navíc si k tomu připočítejte uměleckou hodnotu. Zlato vás neomrzí.

Kde nakoupit?

Blíží se čas Vánoc, a proto je zlatá cihlička smysluplným dárkem. Podívejte se na web Zlaté mince a vybírejte z pestré palety kvalitních produktů, které jsou cenné nejen kvůli zlatu. Na první pohled vás okouzlí zlaté cihly od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Pokud si nepotrpíte na zlato, zaměřte se na investiční stříbro, platinu a paládium.

Společnost se věnuje prodeji a distribuci drahých kovů již 17 let, a proto se můžete spolehnout na kvalitní produkty i profesionální přístup. Investujte do nezničitelného kovu, který je tady s námi již od dávných věků!