Každý majitel firmy jistě potvrdí, že účetnictví se neobejde bez řady administrativních úkonů, zkušeností, patřičného vzdělání a hlavně času. Chcete-li si tyto starosti ušetřit a naplno se věnovat jenom svému podnikání, není lepší nápad než nechat účetní záležitosti na profesionálech.

Když máte zaměstnance…

Zaměstnáváte-li pracovníky, souvisí s tím vedení jejich agendy a zároveň zajištění fungování administrativních procesů nejen mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, ale též mezi zaměstnavatelem a veřejnou správou. Mzdoví účetní se starají o náležitosti spojené s vyplácením mzdy zaměstnancům a jejím zdaněním, ošetřují a spravují pracovně-právní vztahy, zdravotní pojištění, pojistné na sociálním zabezpečení. Jak je patrné, jejich práce je opravdu pestrá a vyžaduje neustálý přehled v oboru.

Jděte na to chytře

Jak již bylo zmíněno, vedení účetnictví je tak zodpovědná a časově náročná činnost, že je lepší si k ní přizvat kované odborníky. Praha mzdové účetnictví vám vytrhne trn z paty, neboť co se týče účetnictví, má vskutku široký záběr. Mezi její agendu nepatří jen samotné mzdy, ale též daně a moderní online účetní služby. Ucelený program dokáže nahradit práci několik účetních najednou.

Seznamte se

Na stránkách https://dype.cz/ucetnictvi-a-dane/ naleznete velmi přehledné srovnání služeb běžného účetního a účetního z týmu Dype. Tento sofistikovaný program vám kromě zpracování mezd, zaúčtování platebních příkazů, podání daňového přiznání a účetní uzávěrky nabídne navíc pokročilou daňovou optimalizaci včetně odhadu výše daně, pravidelný business intelligence reporting, přípravu firemního plánu pro další období, strategicko-investorský přístup zahrnující odhad hodnoty firmy. Za zmínku rovněž stojí pokročilé poradenství, workshopy, automatizové online zaúčtování.